Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2019 00:00

MKS Zagłębie Lubin
KPR Gwardia Opole

MKS Zagłębie Lubin

KPR Gwardia Opole

Wzmocnienia KPR Gwardii Opole

Przygotowania do sezonu PGNiG Superligi 2019/2020 ruszają w połowie lipca, ale skład KPR Gwardii Opole zaczyna się klarować już teraz. Szeregi drużyny zasilili: Michał Scisłowicz, Karol Małecki oraz Filip Stefani, a umowy przedłużyli Michał Lemaniak i Mateusz Morawski.

Michał Scisłowicz to lewoskrzydłowy, wychowanek Euco UKS Dziewiątka Legnica, absolwent SMS-u ZPRP Gdańsk, w minionym sezonie zdobywca 112 bramek dla SMS-u oraz reprezentant Polski juniorów. Zawodnik podpisał 3-letni kontrakt z naszym klubem.

Filip Stefani jest prawoskrzydłowym, wychowankiem KPR Gwardii Opole, który wraca do klubu po okresie nauki w SMS-ie Gdańsk. Kontrakt został parafowany na trzy lata. 

Karol Małecki to mierzący 201 cm, 23-letni kołowy AZS AWF Biała Podlaska, który w minionym sezonie zdobył 69 bramek w 19 meczach. Obrotowy związał się z Gwardią na dwa sezony. 

Michał Lemaniak oraz Mateusz Morawski dołączyli do Gwardii w 2016 roku z SPR Wisły Płock II. Popularny "Leman" jest rodowitym płocczaninem, natomiast "Moraś" to wychowanek Czarnych Regimin. W sezonie 2016/2017 Lemaniak został okrzyknięty objawieniem sezonu, następnie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z równie utalentowanym Patrykiem Mauerem.

To nie koniec zmian w Gwardii Opole. Czekamy także na drugiego trenera, który zastapi Michała Skórskiego. Z klubem z końcem sezonu pożegnał się także Prezes Marcin Sabat. Już niebawem wyjaśni się, kto będzie następcą poprzedniego Prezesa. 

 

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni