Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

04.12.2019 19:15

Sandra Spa Pogoń Szczecin
KPR Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

KPR Gwardia Opole

Wojciech Aksamit koordynatorem PGE Akademii Gwardii Opole

Wieloletni trener grup młodzieżowych Gwardii od teraz będzie piastował funkcję koordynatora naszej akademii. 

- Chcemy mocno zainwestować w grupy młodzieżowe, zbudować solidne fundamenty klubu. Naszym celem jest stworzenie pewnego rodzaju piramidy rozwoju naszych wychowanków. Zależy nam na tym, aby każdy z nich, poprzez klasy sportowe oraz poszczególne grupy treningowe, systematycznie zbliżał się do drużyny seniorów, a następnie stanowił o jej sile na lata. - mówi prezes Bartosz Banachowski.

Kadra trenerska w naszym klubie była - i nadal jest - naprawdę mocna, ale jeśli chcemy mierzyć się z najlepszymi, musimy stale rozwijać się organizacyjnie. Moim zadaniem jest pomóc w stworzeniu akademii z prawdziwego zdarzenia i postaram się z niego wywiązać. - przyznaje Wojciech Aksamit.

Koordynator PGE Akademii Gwardii Opole będzie odpowiadał m.in. za ustalanie planów szkoleniowych, nadzorowanie pracy trenerów, ale i za planowanie wyjazdów czy obozów grup młodzieżowych. Jednocześnie, Wojciech Aksamit pozostanie trenerem grupy juniorów starszych, czyli zawodników z bezpośredniego ,,zaplecza" pierwszej drużyny Gwardii. 

- W uproszczeniu można powiedzieć, że spora część moich obowiązków będzie polegała na współpracy z ludźmi. Z trenerami w zakresie działań szkoleniowych, merytorycznych czy z zarządem w sprawach organizacyjnych. - dodaje koordynator akademii.

Trener Aksamit jest w naszym klubie od dawna, w związku z czym zdecydowaliśmy się powierzyć tę misję właśnie jemu. Jego doświadczenie w pracy z młodzieżą jest w tym przypadku bardzo cenne. Jesteśmy pewni, że to odpowiednia osoba na to stanowisko. - podsumowuje prezes Banachowski.

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni