Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

W pierwszym meczu o brąz MMTS lepszy o jedną bramkę

W pierwszym meczu o brąz PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole uległa nieznacznie MMTS-owi Kwidzyn, 25-26. Rewanżowy pojedynek odbędzie się w piątek, 24 maja w Opolu. 

Od początku meczu gospodarze narzucili szybkie tempo, a i nie oszczędzali gwardzistów, o czym już w 4 minucie meczu przekonał się Jędrzej Zieniewicz, którego koszulka została porwana na strzępy. Kwidzynianie nie dali forów także Adamowi Malcherowi, który w pierwszej odsłonie, zanotował skuteczność 0% (0/16), co Yogiemu nie zdarzyło się od bardzo dawna. Po 20 minutach meczu gospodarze prowadzili już sześcioma bramkami (13-7). Bardzo dobrze funkcjonowała przy tym obrona MMTS-u. Na zmianę punktowali Potoczny i Peret. Pierwsza połowa zakończyła się znaczną przewagą kwidyznian 16-12. Przyzowicie natomiast zaprezentował się Antoni Łangowski - 5/7 po pierwszej odsłonie meczu. 

W drugiej połowie kilkukrotnie musieliśmy sobie radzić w osłabieniu.Natomiast w drużynie MMTS-u poziom trzymał Potoczny na spółkę z Orzechowskim. Wysoki poziom utrzymał Antoni Łangowski, ale to nie wystarczyło by pokonać MMTS, natomiast pozwoliło odrobić kilkubramkową stratę. Końcówka meczu owocowała w nerwową atmosferę, dyskusje i wykluczenia. Gwardziści jednak się nie złamali i konsekwentnie się odbudowali. W rezultacie, 24 maja podczas rewanżu w Oplu do odrobienia zostaje jedna bramka, gdyż pierwszy pojedynek zakończył się wynikiem 26-25. Początek pojedynku o godzinie 20:15. 

 

MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole 26-25 (16-12)

 

MMTS: Dudek, Szczecina  - Potoczny 9/3, Orzechowski 5, Kryński 3, Peret 3, Adamski 2, Przytuła 2, Krieger 1, Nogowski 1, Janiszewski, Landzwojczak, Netz, Ossowski, Rosiak, Szczepański
Karne: 3/4
Kary: 6 min. (Rosiak, Krieger, Przytuła)

 

 

Gwardia: Malcher (3/27 - 11 proc.), Zembrzycki (1/3 - 33 proc.) - Łangowski 8, Jankowski 4, Zarzycki 4, Mauer 3/3, Lemaniak 2, Morawski 2, Tarcijonas 1, Zieniewicz 1, Klimków, Milewski, Siwak, Zadura
Karne: 3/3
Kary: 14 min. (Łangowski - 4 min., Jankowski, Zarzycki, Tarcijonas, Klimków, Milewski - po 2 min.)

 

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni