Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

04.12.2019 19:15

Sandra Spa Pogoń Szczecin
KPR Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

KPR Gwardia Opole

TVP3 Opole gra z Gwardią na jeszcze większą skalę!

W sezonie 2019/2020 patronat medialny nad rozgrywkami PGNiG Superligi obejmie TVP Sport. Władze TVP3 Opole zdecydowały się z kolei przeprowadzić transmisje z wszystkich meczów wyjazdowych Gwardii, które nie zostaną zrealizowane przez antenę centralną Telewizji Polskiej.

Zakres transmisji planowanych przez TVP3 Opole obejmować będzie realizację spotkania na 5 kamer, studio meczowe, strefę wywiadów oraz felietony. W skład redakcyjny, jako komentator i stały ekspert, wejdzie m.in. Artur Siódmiak, wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, doskonale znany już opolskiej publice z wymienionych wcześniej realizacji TVP3 Opole. W niedzielnym magazynie Sport Opolski Extra znajdzie się stały blok dedykowany PGNiG Superlidze obejmujący skrót meczu Gwardii oraz zestawienie całej kolejki a także publicystykę.  - Tak kompleksowa oferta przygotowana przez nasz opolski ośrodek to kapitalna szansa na promocję szczypiorniaka w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby naszymi występami zgromadzić przed telewizorami jak największą publiczność - mówi Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy KPR Gwardii Opole. - Warto zauważyć, że współpraca z naszym oddziałem TVP trwa już blisko 4 lata. TVP3 Opole postawiła na nas, kiedy po wielu latach przerwy wróciliśmy na europejskie parkiety - dodaje.

W praktyce dla naszych kibiców oznacza to, że od teraz będą mogli śledzić poczynania Gwardzistów w prawdziwie profesjonalnej odsłonie. Na ten moment już wiemy, iż mecz wyjazdowy z Górnikiem, w 2. serii rozgrywek, będzie możliwy do śledzenia dzięki uprzejmości TVP Sport, a ostatniego weekendu września w celu pokazania spotkania z MKS-em w delegację do Kalisza udadzą się przedstawiciele telewizji lokalnej. Kolejne transmisje będą ustalane na biężaco.

- Dzisiaj rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział współpracy (...). Pokażemy wszystkie te wyjazdowe mecze, które nie zostaną ujęte harmonogramem transmisji TVP Sport. Jeśli wstrzelimy się natomiast w wolne pasmo, to wielce prawdopodobne, że część transmitowanych przez nas spotkań będzie równolegle dostępnych i w TVP3 Opole i w TVP Sport. To o tyle ważne, że produkujemy w standardzie HD a nadajemy w SD. We wskazanym wariancie kibice otrzymają więc pełnowartościowy produkt w najwyższej jakości dostępny na antenie centralnej - tłumaczy Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. 

Warto wspomnieć, że wspomniane transmisje będzie można śledzić nie tylko za pomocą klasycznego odbiornika telewizyjnego, ale i w serwisie sport.tvp.pl oraz w aplikacjach moblinych - TVP Stream i TVP Sport.

Jest to dla nas wspaniała sprawa, aby jeszcze częściej bywać w domach naszych kibiców i mieć możliwość pokazania im się także w spotkaniach wyjazdowych - zakończył kapitan naszego zespołu - Mateusz Jankowski

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni