Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

,,Olimp" zdobyty!

Reprezentanci PGE Akademii Gwardii Opole pokonali Olimp Grodków 43:25 (18:11) w kategorii Juniora Młodszego.

Do meczu z Olimpem, który w pierwszej rundzie sprawił nam wiele trudności, przystąpiliśmy w zaledwie ośmioosobowym składzie, gdyż choroby i lekkie kontuzje nie pozwoliły wystąpić w pełnym zestawieniu. Początek spotkania był bardzo emocjonujący i wyrównany, a do 17. minuty żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi większej niż dwubramkowa (10:9). Końcówka połowy została przez nas jednak rozegrana koncertowo. Szczelna obrona, kierowana przez Janusza Wandzela, pozwalała wyprowadzać szybkie kontrataki, które kończyli Dominik Kulik oraz Tomasz Czupała. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 18:11.

- W szatni uczuliłem zawodników aby utrzymali tempo gry i koncentrację w 2 połowie. Muszę przyznać, że ten plan został wykonany w stu procentach. - komentuje trener Maciej Nawrocki.

Od początku dobrze bronił Mateusz Lellek (dwukrotnie przy rzutach karnych), celnie z dystansu rzucał Adam Bidziński, skutecznie kontry wykańczał Konrad Juszczak a całą grą mądrze kierował Jakub Kałamuniak.

- Bardzo cieszy mnie również to, że do drużyny odpowiednio wszedł Sosna. Fabian, mimo niewielu wspólnych treningów z drużyną, zdobył dziś aż 13 bramek, bezlitośnie wykorzystując dobre podania od partnerów. Brawa należą się jednak wszystkim chłopakom, bo mimo zaledwie jednej możliwości zmiany, potrafili rozegrać cały mecz na wysokich obrotach! - dodaje.

Juniorzy Młodsi Gwardii wystąpili w składzie:
 Lellek - Sosna 13, Czupała 10, Bidziński 7, Juszczak 5, Kałamuniak 4, Wandzel 3, Kulik 1.

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni