Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Jasiu zostaje w domu!

Występujący w barwach Gwardii od 2017 roku Jan Klimków podpisał nowy, dwuletni kontrakt z naszym klubem!

- Uwielbiam rodzinną atmosferę, która tu panuje. Super współpracuje mi się z chłopakami i całym sztabem. Wiem, że mogę się tu jeszcze bardziej rozwinąć, dlatego jestem z tej decyzji bardzo zadowolony. - przyznaje.

21-letni obrotowy zwiększa swoje notowania z meczu na mecz i z sezonu na sezon, stając się coraz ważniejszym ogniwem pierwszej drużyny zarówno na parkiecie, jak i w szatni.

- Jasiu już teraz był istotnym punktem tego zespołu, a z biegiem czasu będzie jeszcze istotniejszym. To chłopak stąd - reprezentant województwa opolskiego, mający duże ambicje i wielki talent. Bardzo chcieliśmy, by pozostał w Gwardii i tak też się stało. - komentuje dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Choć zainteresowanie ,,Bobasem" wśród innych, głównie zagranicznych klubów było wyraźne, ten zdecydował się pozostać w naszej drużynie. W zeszłym roku zdołał wywalczyć z nią brązowy medal Mistrzostw Polski i awans do fazy grupowej Pucharu EHF, w której zresztą ogrywał się na arenie międzynarodowej, niejednokrotnie prezentując rywalom i obserwatorom spore umiejętności. Teraz czekają go kolejne wyzwania.

- Na ten moment nie jestem jeszcze gotowy, by rzucić wszystko i wyjechać z Opola. Przede wszystkim potrzebuję nabyć doświadczenia, dlatego nadal chcę ogrywać się w barwach Gwardii na parkietach PGNiG Superligi. - dodaje Klimków.

- Mam nadzieje, że Janek dobrze wykorzysta ten czas. Chciałbym, żeby to właśnie z naszego klubu trafił do Bundesligi, o grze w której tak bardzo marzy. Być może kiedyś - również dzięki tej decyzji - będzie jednym z najlepszych obrotowych na świecie. - podsumowuje Wróbel.

Nawiązując do słów z kultowej już zwrotki w ramach #hot16challenge2 [LINK] - w 2017 roku wjechał do klubu prosty chłopak spod Grodkowa, który - jak się okazuje - rzeczywiście wyśnił swe marzenia, gdyż na kolejne dwa lata pozostanie zawodnikiem Gwardii.

Człowiek o wielu twarzach, boiskowy walczak i ulubieniec naszych kibiców... Jasiu zostaje w domu!

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni