Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Gwardia zagra ze szlachetną paczką!

 
W tę sobotę liczna grupa reprezentantów Gwardii zjawi się w Centrum Handlowym ,,Karolinka", by wspomóc sześcioosobową, opolską rodzinę w ramach akcji ,,Szlachetna Paczka". 
 
7 grudnia, od godziny 9:00, będziemy stacjonować w okolicach kas hipermarketu Auchan, by wspólnie zebrać potrzebne artykuły. Należą do nich:
 
Żywność: kawa, herbata, ryż, makaron, cukier, dżem, konserwy rybne, mąka, olej, konserwy mięsne, warzywa w puszkach.
 
Środki czystości: pampersy rozm. 1 i rozm. 5, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szampon, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, kosmetyki dziecięce.
 
Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, przybory do pisania, bloki, klej, nożyczki
 
Dodatkowo: ręczniki, torba na ramię dla dziewczynki.
 
Pomagamy tym, którzy potrzebują tego jak mało kto. Wszystkie ,,zbiory" z tegorocznej akcji trafią bowiem do rodziny żyjącej w bardzo skromnych, wręcz skrajnie ubogich warunkach. Dotychczas będącą gospodynią domową żonę i czwórkę dzieci utrzymywał ojciec, który niestety jakiś czas temu stracił pracę, w związku z czym cała rodzina fukcjonuje jedynie dzięki zasiłkom. Na co dzień brakuje im pieniędzy na podstawowe, błahe potrzeby. Istnieje również zagrożenie eksmisji z aktualnego miejsca zamieszkania. Dodatkowo, w drodze na świat jest już kolejny członek rodziny, gdyż do dziewczynki w wieku szkolnym, chłopca w wieku przedszkolnym i dwóch malutkich dzieci, dołączy jeszcze nowo narodzony brat lub siostra.
 
Nas podstawowa pomoc kosztuje niewiele. Innym może dać nadzieję na lepsze jutro i zmobilizować do działania.
Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni