Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Godny występ juniorów na 1/8 Mistrzostw Polski w Lubinie

Juniorzy PGE Akademii Gwardii Opole odpadli z rozgrywek Mistrzostw Polski po trzydniowym turnieju w Lubinie.

Drużynę przystępującą do tej rywalizacji stanowili w większości Juniorzy Młodsi, którzy zdołali sprawić wiele problemów nawet o dwa lata starszym rywalom, reprezentującym barwy innych klubów PGNiG Superligi. Na grupę Gwardzistów podczas weekendowych zmagań w Lubinie składali się bowiem nie tylko gospodarze (Zagłębie Lubin), ale i zespoły Wisły Płock oraz Azotów-Puławy.

Już w pierwszym meczu z faworyzowanym przeciwnikiem z Płocka nasi reprezentanci pokazali charakter, wolę walki i duże umiejętności, a według wielu końcowy wynik nie odzwierciedla jego przebiegu, który tego dnia mogli podziwiać kibice zgromadzeni na trybunach hali w Lubinie. Ostatecznie podopieczni Wojciecha Aksamita przegrali to spotkanie 25:33 (13:16).

Drugi, sobotni mecz z udziałem Młodej Gwardii był prawdziwą wojną, która rozstrzygnęła się na ich niekorzyść tak naprawdę w samej końcówce. U naszych zawodników w tym spotkaniu zdecydowanie zawodziła dyspozycja rzutowa z drugiej linii, co było decydującym aspektem w kontekście ostatecznego rozrachunku. Ten jako zwycięzców wskazywał ekipę Zagłębia, która okazała się lepsza od Gwardzistów o 4 bramki, gdyż końcowy rezultat tego spotkania to 30:26 (15:11).

Ostatni dzień zmagań w Lubinie dla Gwardii stał pod znakiem przysłowiowego starcia Dawida z Goliatem. Doskonale dysponowany zespół z Puław jest bowiem kandydatem do zdobycia medalu w tegorocznych Mistrzostwach Polski, a o sile jego kadry stanowią głównie Juniorzy Starsi, obdarzeni imponującymi warunkami fizycznymi. Do równej walki i determinacji w defensywie naszym zawodnikom wystarczyło sił zaledwie do 45. minuty spotkania, gdyż właśnie wtedy puławianie zdecydowanie przejęli inicjatywę, wygrywając ostatecznie 40:28 (18:16).

Tabela rozgrywek ostatecznie prezentuje się następująco:

1. Orlen Wisła Płock

2. KS Azoty-Puławy

3. SMS Zagłębie I Lubin

4. KPR Gwardia I Opole

- Mimo wszystko ten turniej pokazał, że w następnych sezonach będziemy tworzyć bardzo mocną ekipę. Już w tym roku Juniorzy Młodsi zdobyli mnóstwo boiskowego doświadczenia, które - miejmy nadzieje - zaowocuje w przyszłości i w rozgrywkach centralnych! Po tym turnieju za walkę, zaangażowanie i dyscyplinę na pochwałę zasługuje cały zespół. - podsumowuje trener Aksamit.

Tym samym nasi zawodnicy kończą piękną przygodę z Mistrzostwami Polski. Piękną, bo okraszoną starciami z najlepszymi ekipami w kraju i pamiętnym awansem z 1/16 fazy tego turnieju w Opolu, który wielu kibicom zgromadzonym wtedy w hali przy ul. Kowalskiej dostarczył ogromu radości. Po tym sezonie, z uwagi na wejście w wiek seniorski, z drużyną pożegnają się: Jakub Kosiorek, Łukasz Piechota oraz Wojciech Kalus, którym serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw od najmłodszych kategorii wiekowych! 

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni