Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

„Gladiatorzy” w natarciu. 11 maja Kapituła nominuje najlepszych zawodników i trenerów!

Sezon PGNiG Superligi 2018/2019 dobiega końca. Przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia rozgrywek, także te indywidualne. Kapituła PGNiG Superligi zbierze się 11 maja, żeby nominować najlepszych zawodników i trenerów do Gladiatorów 2019.

Bogdan Wenta, pytany o plan na nadchodzący mecz reprezentacji, zwykł był odpowiadać: bronić szczelnie, rzucać celnie. I z takimi założeniami wybiorę się na Obrady Kapituły: będę celnie rzucał argumentami i szczelnie bronił swoich kandydatów. A czego się spodziewam? Zaciętości podobnej do tej w niedzielnym meczu PSG z VIVE. Oczywiście w dyskusjach. – zapowiada Maciej Wojs, członek Kapituły i dziennikarz TVP Sport.

Zawodnicy otrzymają 11 nagród, ale Kapituła wybierze nominowanych w 9 kategoriach. Król Strzelców jest już znany, to Arkadiusz Moryto z PGE VIVE Kielce, a Gladiatora Publiczności wybiorą kibice w głosowaniu internetowym, zostanie do niej nominowanych 5 zwycięzców plebiscytu na Gracza Serii i Gracza Tygodnia, którzy otrzymali największą liczbę głosów.

Kapituła PGNiG Superligi wybierze nominowanych w kategoriach:

Zawodnik Sezonu (5 nominowanych)

Trener Sezonu (3 nominowanych)

Boczny Rozgrywający Sezonu (5 nominowanych)

Bramkarz Sezonu (3 nominowanych)

Obrońca Sezonu (3 nominowanych)

Obrotowy Sezonu (3 nominowanych)

Odkrycie Sezonu (3 nominowanych do 23 lat)

Skrzydłowy Sezonu (5 nominowanych)

Środkowy Rozgrywający Sezonu (3 nominowanych)

Obrady Kapituły to dla mnie, jak co roku, szczególny dzień. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z ludźmi, którzy bacznie śledzą nasze ulubione rozgrywki, znają się na nich i lubią mieć własne zdanie. Dyskusja jest wtedy bardzo ciekawa. Liczę, że w najbliższą sobotę będzie podobnie. Jak analizuję poszczególne kategorie, to widzę, że Kapituła nie będzie miała łatwego zadania. Fajnie będzie móc moderować dyskusję i poznać jej efekty nieco wcześniej niż wszyscy kibice i sami zainteresowani. – mówi Piotr Karpiński, prowadzący obrady Kapituły i dziennikarz nc+.

11 maja Kapituła wybierze nominowanych w składzie:

Cezary Osmycki PAP

Iwona Niedźwiedź przedstawiciel zawodników

Jan Korczak-Mleczko ZPRP

Kamil Kołsut Sportowe Fakty

Krzysztof Bandych nc+

Leszek Salva Interia

Maciej Wojs TVP Sport

Michał Świrkula Eleven

Paweł Kotwica Polska Press

Robert Grzędowski „Czwórka” Polskie Radio

Wojciech Demusiak Onet

Wojciech Osiński Przegląd Sportowy

Wojciech Staniec Handball News

W tym roku swój głos w obradach Kapituły będą miały także lokalne redakcje. Z regionalnych mediów swoje głosy przekazały:

Słowo Sportowe; Radio Elka; epiotrkow.pl; Nowa Trybuna Opolska; Radio Szczecin; Tygodnik Płocki; Wspólnota Puławska; Radio Kielce; Puls Kwidzyna; faktykaliskie.pl; nowiny.pl; trójmiasto.pl; Polskie Radio Katowice.

Kapituła podejmie również decyzję o przyznaniu Super Gladiatora, wręczanego zawodnikom, którzy kończą karierę, a mieli wyjątkowy wkład w polską piłkę ręczną.

Nominowanych do Gladiatorów – najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej piłce ręcznej -poznamy w Magazynie Kontratak 13.05 o godzinie 21:00.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni