Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

19.02.2020 19:00

KPR Gwardia Opole
MKS Zagłębie Lubin

KPR Gwardia Opole

MKS Zagłębie Lubin

Dawid Balcerek w gronie bramkarzy Gwardii!

Jestem szczęśliwy, że wracam w rodzinne strony. Wiele razy myślałem o grze dla Gwardii, dlatego jak tylko pojawiła się oferta, postanowiłem ją przyjąć. - przyznaje nowy członek kadry Rafała Kuptela. 

- Dawid Balcerek to utalentowany, a co najważniejsze - młody i dobrze rokujący na przyszłość zawodnik. To oczywiste, że potrzebujemy trzech bramkarzy. Po odejściu Dawida Skrzypczyka do Koszalina został oczywiście Adam Malcher, jest również stale nabierający doświadczenia Mateusz Zembrzycki... Chcemy, żeby rywalizacja w zespole była na najwyższym poziomie, dlatego pokładamy w Dawidzie spore nadzieje. - mówi Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy klubu.

Wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski ostatnie 3 sezony spędził w SMS-ie Gdańsk. W tym czasie 18-latek występował zarówno na zapleczu PGNiG Superligi, jak i w rozgrywkach drugoligowych. Teraz będzie reprezentował barwy Gwardii, pozostając przy tym zawodnikiem Olimpu Grodków, którego jest wychowankiem.

 - Dawid jest de facto użyczony do naszego klubu z Olimpu Grodków. Dzięki naszemu porozumieniu o współpracy, będzie on mógł stale utrzymywać rytm meczowy, co dla tak młodego zawodnika jest niezwykle istotne. Jeśli nie znajdzie się w kadrze meczowej naszej drużyny, na podstawie tej współpracy będzie brał udział w spotkaniach Olimpu. - dodaje Wróbel.

Balcerek trenuje z pierwszą drużyną od zaledwie kilku tygodni, ale - jak sam przyznaje - z aklimatyzacją w nowym środowisku nie miał większych problemów.

Bardzo dobrze znam się z Jankiem Klimkowem, z kilkoma chłopakami trenowałem również w SMS-ie... Dzięki temu łatwiej było mi się zaadaptować do zespołu. Czuję, że to odpowiednie miejsce dla mnie. - podsumowuje Balcerek.

Życzymy powodzenia i samych sukcesów w barwach Gwardii, Dawid! 

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni