Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Antoni Łangowski: Gra w reprezentacji jest ogromnym wyróżnieniem i dumą

Antoni Łangowski to obok Adama Malchera, drugi Gwardzista, który z powodzeniem występuje w kadrze narodowej. Podczas meczu z Rumunią, popularny „Tolek” trafiał do bramki rywala aż cztery razy.

Łangowski barwy KPR Gwardii Opole reprezentuje od sezonu 2015/2016. 27-letni rozgrywający jest jednym filarów ekipy z Opolszczyzny. W minionych rozgrywkach ligowych, w 28 meczach zdobył 116 bramek i zajął 9. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Dzięki swojej ogromnej pracy otrzymał powołanie do kadry A prowadzonej przez Piotra Przybeckiego. – Gra z orzełkiem na piersi jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i dumą. Jestem dumny z tego, że mogę reprezentować swój kraj na arenie międzynarodowej. Muszę przyznać, że przychodząc do Gwardii miałem nadzieję, że swoją dobrą grą w klubie zostanę ponownie powołany na zgrupowanie kadry Polski. Jak widać udało mi się.

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2018 przeciwko Rumunii, Antoni Łangowski zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a przez komentatorów telewizyjnych nazwany został „bombardierem”. Bowiem aż czterokrotnie, w widowiskowy sposób trafiał do bramki. – Cieszę się, że otrzymałem szansę gry w tak dużym wymiarze czasowym. Czy to był dobry występ? Nie mnie oceniać. Cieszę się z rezultatu drużyny w tym meczu, bo myślę, że nikt nie obstawiałby wygranej – dodaje Łangowski.

KPR Gwardia Opole po świetnym wyniku w PGNiG Superlidze (5. miejsce) mogła cieszyć się z powołań do kadry A, dla zawodników: Adama Malchera, Antoniego Łangowskiego, Ignacego Bąka (od sezonu 2017/2018 MMTS Kwidzyn), natomiast do kadry B: Karola Siwaka, Michała Lemaniaka oraz Kamila Mokrzkiego (lista rezerwowa). To rezultat, którego dawno fani piłki ręcznej w Opolu nie byli świadkami. Co według „Tolka” było receptą na ten sukces? – Ciężka praca całego zespołu i zaangażowanie zawodników. Miejmy tylko nadzieję, że coraz więcej zawodników Gwardii będzie otrzymywało powołania – zakończył rozgrywający.

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni