Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

,,Czas na tytuł inżyniera i uczestnika fazy pucharowej europejskich rozgrywek" - [ROK GWARDZISTÓW #3 - JĘDRZEJ ZIENIEWICZ]

Serię ,,Rok Gwardzistów" kontynuujemy stałym zestawem pytań do Jędrzeja Zieniewicza. Zobaczcie, w jaki sposób odpowiadał na nie nasz rozgrywający.

1. 2019 rok w skali 1-10? 
Od stycznia do końcówki listopada 10, potem 1. Ostatecznie dałbym 7,5, bo mimo wszystko ta fatalna końcówka nie może zamazać wszystkiego, co udało nam się w tym roku osiągnąć.

2. Najlepszy moment 2019 roku?
To był maj... (śmiech). Ostatni mecz z Kwidzynem i feta po zdobyciu brązowego medalu!

3. Najtrudniejszy moment 2019 roku?
Końcówka listopada, czyli zejście na ziemię w Mielcu po awansie do pucharów. A potem... Wszyscy - niestety - doskonale wiemy.

4. Najlepszy mecz pod względem poziomu sportowego?
Zdecydowanie ten wygrany z Kielcami. Zrobiliśmy to jako pierwsi od trzech lat, a to już mówi samo za siebie. Totalna euforia, chciało się tylko skakać z radości. Niby to jeden mecz i jedno zwycięstwo, ale to coś, o czym będę mógł kiedyś opowiadać wnukom! (śmiech). 

5. Najgorszy?
Według mnie - paradoksalnie - wygrany mecz domowy z Grupą Azoty Tarnów. Mimo zwycięstwa, zagraliśmy wtedy bardzo słabo, a ja wręcz dramatycznie. Dobrze, że ,,Jankes" wziął wtedy odpowiedzialność na swoje barki i udało się wyrwać 3 punkty.  

6. Najlepszy występ indywidualny?

Inaugurujący sezon 2019/2020 z Pogonią Szczecin i z Kwidzynem, jeszcze w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. W tym drugim rzuciłem 8 bramek i była to niejako przepustka do pierwszego składu Gwardii. Wszystko, co dla mnie dobre, zaczęło się właśnie w tamtym momencie. 

7. Bramka, która szczególnie zapadła ci w pamięć?
Zdecydowanie ten podkręcony rzut ,,Keczupa" przez całe boisko w wygranym meczu domowym z Vive. Aż trudno to jakkolwiek racjonalnie opisać...

8. Najzabawniejsza sytuacja z szatni?

Wszystko, co związane z Kamilem Mokrzkim. Jego żart sytuacyjny to absolutna petarda. Nigdy się nie znudzi! (śmiech). 

9. Najciekawsza treść, która w tym roku ukazała się w klubowych mediach?

Zdecydowanie ,,Jasiu". Super opowiedziana historia. Ze mną trudno byłoby zrobić taki ciekawy materiał. (śmiech). Chociaż jeśli kiedyś wpadniecie do Zielonej Góry, to zabiorę Was na stadion żużlowy!

10. W tym roku święta spędzam...

Jak co roku - w gronie rodziny i przyjaciół. To jedna z niewielu okazji, żeby się ze wszystkimi spotkać. Ja generalnie mam lekki problem z okresem bożonarodzeniowym, bo... nie lubię żadnej z tradycyjnych potraw świątecznych. Zawsze dla mnie trzeba gotować specjalne dania, ale jeszcze nie zostałem wykluczony z rodziny. (śmiech). Na szczęście kilka miesięcy później mamy Święta Wielkanocne - pod względem kulinarnym to już całkowicie moje klimaty! 

11. Największe marzenie związane ze świętami...

Zawsze chciałem spędzić je w jakimś ,,ciepłym kraju". Bardzo mnie ciekawi, jak to tam wygląda. Niespecjalnie przepadam za zimą, więc taki mix tradycyjnych, polskich świąt, ale w ciepłym kraju byłby idealny.

12. Świąteczny jarmark z Gwardkiem w roli...

Maskotki. Na pewno wzbudzilibyśmy zainteresowanie. Ja w takiej sytuacji mógłbym robić zdjęcia, bo osobiście nie lubię do nich pozować. (śmiech).

13. Z okazji świąt wszystkim kibicom życzę...

Cierpliwości i wyrozumiałości dla nas na przyszłość. To tak pół-żartem. A całkiem poważnie, to oczywiście ,,zdrowych, wesołych" i... żeby Święty Mikołaj dorzucił pod choinkę kilka biletów na nasze mecze! 

14. Sobie z kolei...

Żeby zdrowie dopisywało. Niczego więcej nie potrzebuję.

15. Za rok chciałbym być... 

Inżynierem! W lutym mam obronę i wypadałoby się tego tytułu dorobić! A pod względem sportowym - uczestnikiem fazy pucharowej europejskich rozgrywek.

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni