Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.03.2019 18:00

Energa MKS Kalisz
Gwardia Opole

Energa MKS Kalisz

Gwardia Opole

Znamy plan przygotowań i sparingów

18 lipca zawodnicy naszego zespołu wracają do treningów. Na początek czekają ich badania, potem treningi siłowe oraz motoryczne i wreszcie z piłkami oraz taktyczne. Gwardia zagra też osiem – dziesięć sparingów.

- Mamy półtora miesiąca, aby jak najlepiej przygotować się do trudów sezonu i rywalizacji na trzech frontach – mówi trener Rafał Kuptel. - Mimo urlopów, każdy zawodnik miał listę zadań do wykonania, choć przede wszystkim był to czas na wytchnienie, regenerację i wyleczenie urazów, z którymi kilku graczy się zmagało.

Gwardziści okres przygotowawczy zaczną od badań wydolnościowych i innych, które określą na jakim pułapie się znajdują. Przed samym startem sezonu zostaną one powtórzone, aby sztab szkoleniowy miał weryfikację wykonanej pracy. Przygotowania przeprowadzone zostaną w całości na obiektach w Opolu.

- Będziemy budować siłę i wytrzymałość w terenie i w siłowni. Wytrzymałość będzie potrzebna na kilka kolejnych miesięcy – dodaje Rafał Kuptel. - Z czasem będzie coraz więcej zajęć w hali, pracować będziemy nad organizacją gry, nowymi zagrywkami, ale też cementować zespół. Trzeba naładować akumulatory i zaproponować coś nowego na rozgrywki.

Aktualną dyspozycję zespołu będą weryfikowały mecze kontrolne. Pierwszy sparing Gwardia zagra prawdopodobnie już 28 lipca, ale nie znamy rywala. Na pewno w dniach 3-4 sierpnia w Opolu rozegramy dwumecz z czeskim Hazena Nove Veseli. 11 sierpnia jedzie do Płocka na mecz z tamtejszym Orlen Wisłą, a 17 i 18 sierpnia podejmujemy wicemistrza Ukrainy – ZTR Zaporoże.

W dniach 24-26 sierpnia weźmiemy z kolei udział w turnieju w Puławach, ale póki co wiadomo tylko, że oprócz Gwardii będą tam trzy zespoły, na czele z gospodarzem – Azotami. W zależności od daty inauguracji PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela zagrają być może jeszcze jeden sparing. Godziny wszystkich pozostają do ustalenia.

 

Sparingi

28 lipca – rywal do ustalenia

3 i 4 sierpnia – Hazena Nove Veseli (Opole)

11 sierpnia – Orlen Wisła Płock (Płock)

17 i 18 sierpnia – ZTR Zaporoże (Opole)

24-26 sierpnia – turniej w Puławach

 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni