Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

30.01.2019 18:30

Gwardia Opole
Sandra Spa Pogoń Szczecin

Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

Ważny mecz o punkty i w słusznej sprawie

Dziś o 18.30 zmierzymy się z Chrobrym Głogów. Obie drużyny zajmują trzecie miejsca w swoich grupach, a rywal ma cztery punkty więcej. Równie ważne jest przesłanie tego meczu „Różowej Wstążki”.

PGNiG Superliga wraz z Fundacją Rak’n’Roll już drugi rok z rzędu zachęca kobiety do profilaktyki raka piersi, a tym razem kulminacja akcji w Opolu. Charakterystyczne różowe barwy na znak solidarności z kobietami, które doświadczyły choroby nowotworowej, założą piłkarze Gwardii i Chrobrego. Oprócz emocji sportowych, także wstęp do Dnia Kobiet. Będą między innymi kwiaty, upominki, bezpłatne usługi wizażystki i manikiurzystki.

Ze sportowego punktu widzenia czeka nas nie mniej atrakcji. Spotkanie z Chrobrym to mecz czołowych zespołów w lidze, które walczą o miejsce w ćwierćfinale rozgrywek. Obie w swoich grupach zajmują premiowane tym 3 lokaty, ale muszą je obronić. W dotychczasowych 24 seriach nieznacznie lepiej spisywali się głogowianie, którzy mają na koncie jedno zwycięstwo więcej i cztery punkty przewagi nad gwardzistami.

Faworyta dzisiejszego spotkania trudno więc wskazać, ale na pewno ściany będą za gwardzistami. Obaj rywale są w dobrej dyspozycji i zamierzają sięgnąć po piąte miejsce w klasyfikacji łącznej. Aby tak się stało w przypadku podopiecznych Rafała Kuptela muszą odrobić straty do Chrobrego oraz MMTS-u Kwidzyn (po cztery punkty).

- Walczymy w każdym meczu, jest dobra passa i chcemy ją kontynuować. Poprawiliśmy grę, jesteśmy od początku roku w komplecie, każdy dokłada swoją cegiełkę i możemy być zadowoleni, choć wiemy, że może być lepiej i można było zanotować choć jedną wygraną więcej - zaznacza Antoni Łangowski.

W 2018 roku nie udało się jedynie pokonać Orlen Wisły, Górnika Zabrze i Azotów Puławy, czyli kandydatów do medali. Pozostałe siedem spotkań nasz zespół zakończył sukcesem, pokonując kolejno: Piotrkowianina, Meble Wójcik, Wybrzeże, Zagłębie, Spójnię, MMTS i Legionowo. Do tego w Pucharze Polski odprawił Siódemkę Miedź oraz Wybrzeże. Bilans jest więc świetny, bo z 12 spotkań zwycięsko zakończyliśmy aż dziewięć.

Nie gorzej radzi sobie ekipa z Głogowa, która zanotowała sześć wygranych, w tym w sobotę bardzo cenną z Energą MKS Kalisz. Chrobry nie sprostał z kolei Orlen Wiśle, Górnikowi i PGE Vive. Z pewnością spotykają się w Opolu zespoły godne siebie, o zbliżonym potencjale. W pierwszej rundzie z tego starcia zwycięsko wyszła Gwardia, która na parkiecie rywala wygrała, ale tylko jedną bramką 24-23.

- Przed nami ważne mecze, a szczególnie ten z Chrobrym i potem w Kaliszu, bo z bezpośrednimi rywalami, którzy walczą o ćwierćfinały, ale tak naprawdę nie ma miejsca na potknięcia i z każdym chcemy wygrać. Cieszy mnie, że zespół w każdym meczu pokazuje charakter, walczy do końca i na prawdę wygląda to nieźle. Ostatnio szansę dostali młodzi i mniej grający, a poradzili sobie pewnie w Gdańsku. Mieliśmy też wreszcie trochę wolnego, można było popracować na treningach i wierzę, że to zaowocuje w najbliższych seriach Superligi – powiedział trener Rafał Kuptel.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni