31.08.2019 18:30

Gwardia Opole
Sandra Spa Pogoń Szczecin

W pierwszym meczu o brąz MMTS lepszy o jedną bramkę

W pierwszym meczu o brąz PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole uległa nieznacznie MMTS-owi Kwidzyn, 25-26. Rewanżowy pojedynek odbędzie się w piątek, 24 maja w Opolu.

Od początku meczu gospodarze narzucili szybkie tempo, a i nie oszczędzali gwardzistów, o czym już w 4 minucie meczu przekonał się Jędrzej Zieniewicz, którego koszulka została porwana na strzępy. Kwidzynianie nie dali forów także Adamowi Malcherowi, który w pierwszej odsłonie, zanotował skuteczność 0% (0/16), co Yogiemu nie zdarzyło się od bardzo dawna. Po 20 minutach meczu gospodarze prowadzili już sześcioma bramkami (13-7). Bardzo dobrze funkcjonowała przy tym obrona MMTS-u. Na zmianę punktowali Potoczny i Peret. Pierwsza połowa zakończyła się znaczną przewagą kwidyznian 16-12. Przyzowicie natomiast zaprezentował się Antoni Łangowski - 5/7 po pierwszej odsłonie meczu.

W drugiej połowie kilkukrotnie musieliśmy sobie radzić w osłabieniu.Natomiast w drużynie MMTS-u poziom trzymał Potoczny na spółkę z Orzechowskim. Wysoki poziom utrzymał Antoni Łangowski, ale to nie wystarczyło by pokonać MMTS, natomiast pozwoliło odrobić kilkubramkową stratę. Końcówka meczu owocowała w nerwową atmosferę, dyskusje i wykluczenia. Gwardziści jednak się nie złamali i konsekwentnie się odbudowali. W rezultacie, 24 maja podczas rewanżu w Oplu do odrobienia zostaje jedna bramka, gdyż pierwszy pojedynek zakończył się wynikiem 26-25. Początek pojedynku o godzinie 20:15.

MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole 26-25 (16-12)

MMTS: Dudek, Szczecina  - Potoczny 9/3, Orzechowski 5, Kryński 3, Peret 3, Adamski 2, Przytuła 2, Krieger 1, Nogowski 1, Janiszewski, Landzwojczak, Netz, Ossowski, Rosiak, Szczepański