Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

30.01.2019 18:30

Gwardia Opole
Sandra Spa Pogoń Szczecin

Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

Trzeba się poprawić i zrehabilitować

Stawką spotkania z ostatnią w tabeli grupy pomarańczowej Pogonią Sandra Spa Szczecin są cztery punkty. Walkę zaczynamy w sobotę o 18.30 i musimy z niej wyjść zwycięsko.

Pogoń w środę pokonała przeżywający trudny okres po osłabieniach personalnych MMTS Kwidzyn 25-20. Z kolei w 24 serii okazała się lepsza na wyjeździe od KPR-u Legionowo, zwyciężając 27-25.
Wcześnie szczecinianie nie powalczyli z Energą MKS Kalisz, Azotami Puławy, Chrobrym Głogów.
W sumie w 2018 roku zanotowali cztery wygrane i sześć porażek, co nie pozwoliło im opuścić ostatniego miejsca w grupie pomarańczowej. W dorobku mają 24 punkty i do trzeciej Gwardii tracą aż 21.

- Pogoń w jakiś sposób się dociera i nie jest wcale łatwym rywalem, zwłaszcza jak się go zlekceważy. Wyjściową siódemkę mają bardzo solidną, na czele z Bosym, Krupą, Jedzieniakiem, Zarembą, Krysiakiem i Zaporą. Ich problemem może być brak zmienników na zbliżonym poziomie. Ale to nie nasz problem, my musimy się przede wszystkim skupić i w pełni zaangażować w mecz. Tego zabrakło nam z Chrobrym, do tego nie radziliśmy sobie z Kapelą i trzeba było pogodzić się z porażką. Po niej odbyliśmy mocne rozmowy, widzę na treningach chęć rehabilitacji i nie wracamy do przeszłości. Teraz kluczowy jest mecz z Pogonią i wygrana - mówi trener Rafał Kuptel.

Opolanie od stycznia odnieśli siedem zwycięstw i doznali czterech porażek, ostatniej w tygodniu, kiedy lepszy okazał się Chrobry Głogów. Wydają się faworytem spotkania ze szczecinianami, ale już raz się "sparzyli". W pierwszej rundzie na wyjeździe w ostatnich sekundach dali sobie rzuć bramkę na remis 25-25, a następnie przegrali w karnych.

- To jedna z tych gorszych chwil w sezonie i chcemy się poprawić. Potrzebujemy czterech punktów, aby mieć mały komfort w dalszej rywalizacji i przed bardzo ważnym spotkaniem z Kaliszem, które może decydować o trzecim miejscu w grupie. Ono jest naszym celem na koniec rundy zasadniczej, a dziś najważniejsze jest pokonanie Pogoni, która na pewno łatwo nam się nie da – dodaje Rafał Kuptel.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni