Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

21.05.2019 20:15

MMTS Kwidzyn
Gwardia Opole

MMTS Kwidzyn

Gwardia Opole

Towarzyski sprawdzian juniorów

Młodzież PGE Akademii Gwardii rozegrała turniej kontrolny w Opolu. Ostatecznie zajęła 2. miejsce – za Pogonią 1945 Zabrze i przed Olimpią Piekary Śląskie.

Do Opola przyjechały ostatecznie dwie ekipy ze Śląska, a zabrakło zaproszonego Lwa Kłodzko, który zrezygnował w ostatniej chwili. W efekcie zespoły złożone z juniorów i juniorów młodszych zagrały po dwa spotkania, systemem każdy z każdym. W naszym zagrali podopieczni trenerów Wojciecha Aksamita i Radosława Gęsikowskiego z dwóch najstarszych grup klubowych.

W pierwszym swoim występie młodzi gwardziści pewnie pokonali Olimpię, a spotkanie zakończyło się wynikiem 30-20. Zaraz potem zagrali z Pogonią i tym razem musieli uznać wyższość rywala, ulegając 27-31. Dzięki ambitnej grze opolanie tylko zmniejszyli dystans. W obu spotkaniach najskuteczniejszy w naszych szeregach był Wojciech Dobrowolski, który bramkarzy pokonał w sumie 15 razy.

W ostatnim , decydującym spotkaniu Pogoń pokonała Olimpię 34-30 i to zabrzanie zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Gwardia była ostatecznie druga, a Olimpia trzecia. Uczestnicy odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy, a trenerzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. Z grona gospodarzy wyróżnienie i nagroda trafiły do Marcina Dytko. Pozostałe odebrali: Jakub Kruk (Olimpia) i Grzegorz Lichota (Pogoń).

Gwardia grała w składzie: Dytko, Fortuna, Kalus – Stelnicki (1 i 6 bramek), Kurus (4 i 3), Dobrowolski (9 i 6), Kuriata (1 i 1), Sławek (5 i 2), Kosiorek (1 i 0), Cichy (2 i 1), Hoppek (1 i 2), Grabarek, Adamczyk, Główka (2 i 1), Bendych (4 i 4), Piechota, Doliński.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni