Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Sprawdzimy siłę afrykańskiego handballu

W sobotę (5.01) o godzinie 18.30 w Stegu Arena Opole zmierzymy się z uczestnikiem zbliżających się Mistrzostw Świata - Angolą. 

Angola od kilku lat jest czołową drużyną na kontynencie afrykańskim, a w mistrzostwach Afryki dwa raz z rzędu wywalczyła brązowy medal. W 2018 roku po porażce w półfinale z Tunezją (14-34), w meczu o 3 miejsce pokonała Maroko 29-26

Ta egzotyczna dla nas drużyna ma też na koncie udział w trzech mistrzostwach świata. Zajmowała 20 i 21 lokatę, a w 2017 roku uplasowała się ostatecznie na 24 pozycji. W efekcie była najsłabszą ekipą tamtego turnieju, przegrywając z Bahrajnem 26-32. Angola zakończyła mistrzostwa jako jedyna drużyna, która przegrała wszystkie siedem spotkań. W fazie grupowej zespół Alexandra Machado doznał porażek z reprezentacjami Hiszpanii, Słowenii, Macedonii, Islandii i Tunezji, a w Pucharze Prezydenta oprócz przegranej z Bahrajnem, uległ też Japonii.

Spotkanie z Gwardią dla reprezentacji Angoli jest testem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Na najbliższym mundialu w fazie grupowej zmierzy się ona z reprezentacjami: Szwecji, Węgier, Kataru, Argentyny i Egiptu.

Nasz sobotni rywal przygotowuje się do nich między innymi w Polsce. Aktualnie zawodnicy mają zgrupowanie w Spale, a w piątek zagrali towarzysko ze Stalą Mielec i pokonali naszego ligowego rywala 31-24 (15-14).

Gwardia wystąpi w okrojonym składzie. Antoniego Łangowskiego i Kamila Mokrzkiego eliminują dłuższe kontuzje, na drobny uraz narzeka Mateusz Zembrzycki. Z kolei w Hiszpanii z kadrą narodową seniorów jest Adam Malcher, na zgrupowanie kadry B wyjechali Maciej Zarzycki i Karol Siwak. Z kolei w Lubinie z juniorami trenuje Dariusz Skraburski.

Dlatego do kadry meczowej dołączyli wyróżniający się juniorzy PGE Akademii Gwardii: bramkarz Marcin Dytko, rozgrywający Wojciech Dobrowolski i Patryk Stelnicki oraz skrzydłowy Maciej Kurus.

Początek spotkania o godz. 18.30. Kasa czynna od 17.00.
Bilety 10 zł (obowiązują wszystkie karnety).

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni