18.09.2019 18:00

KPR Gwardia Opole
PGE Vive Kielce

Sparingowe zwycięstwo z beniaminkiem

W przedostatnim sprawdzianie przed startem ligi pokonujemy Grupę Azoty Tarnów 30:27.

Pierwsza połowa tego spotkania przebiegała pod dyktando Gwardzistów. W 11. minucie, po drugim trafieniu z rzędu Zieniewicza, wyszliśmy na pięciobramkowe prowadzenie i na tablicy widniał wynik 6:1. Później zaczęła się wymiana ciosów, podczas której wielokrotnie znakomicie w naszej bramce spisywał się ,,Jogi". Ozdobą pierwszej połowy, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 16:13, okazało się piękne, techniczne trafienie Mauera z 16. minuty meczu.

Po przerwie jako pierwsi trafili goście, na co błyskawicznie odpowiedzieliśmy trzema kolejnymi bramkami Zieniewicza i okazałymi paradami Zembrzyckiego. Po wyrównanym fragmencie drugiej odsłony tego spotkania do głosu doszli przyjezdni, zdobywając 7 kolejnych bramek z rzędu w ciągu 5 minut, czym zmniejszyli przewagę naszego zespołu do czterech. Ostatecznie Gwardziści zdołali utrzymać wypracowaną w przebiegu całego spotkania zaliczkę, a po 60 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 30:27.

Gwardia wystąpiła w składzie: Malcher, Zembrzycki, Balcerek - Lemaniak, Scisłowicz 3, Zarzycki 5, Klimków 1, Małecki, Mokrzki, Zieniewicz 7, Jankowski 3, Zadura, Mauer 8, Milewski, Morawski, Działakiewicz 1, Skraburski 2, Kucharzyk.

Trener: Rafał Kuptel