Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

24.03.2019 13:00

MKS Zagłębie Lubin
Gwardia Opole

MKS Zagłębie Lubin

Gwardia Opole

Scenariusz na kwiecień i maj – rozkład jazdy

Do zakończenia fazy zasadniczej PGNiG Superligi pozostała jedna kolejka. Do rozegrania są jednak mecze zaległe, a nas dodatkowo czeka rywalizacja w PGNiG Pucharze Polski. Sezon 2018/2019 finiszuje i będzie niezwykle emocjonująco. 

Nasze terminy

14 kwietnia, 18.00: KPR Gwardia - Stal Mielec (30 kolejka PGNiG Superligi)

18. kwietnia, 18.00: Azoty Puławy - KPR Gwardia (półfinał PGNiG Pucharu Polski - I mecz)

21. kwietnia, 18.30: KPR Gwardia - Azoty Puławy (półfinał PGNiG Pucharu Polski - II mecz)

28. kwietnia, 13.00: KPR Gwardia - Górnik Zabrze (ćwierćfinał PGNiG Superligi - I mecz)*

5. maja, 13.00: Górnik Zabrze - KPR Gwardia (ćwierćfinał PGNiG Superligi - II mecz)*

* nasza propozycja, czekamy na akceptację

Po 29 serii spotkań i wygranej w Lubinie z Zagłębiem 34-33 jesteśmy niemal pewni tego, że Gwardia zajmie 3 miejsce w grupie pomarańczowej i wystąpi w 1/4 finału. Stało się tak, gdyż nasz zespół sięgnął po trzy punkty, a tymczasem walcząca z nami o 3 lokatę Energa MKS Kalisz przegrała w Legionowie.

Kaliszanie mają aktualnie sześć punktów mniej, ale też do rozegrania dwa mecze. W zaległym o cztery punkty walczyć będą z wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock. Trudno sądzić, że rewelacyjnemu beniaminkowi uda się wygrać, a to oznaczać będzie, że gwardziści na pewno zajmą 3 lokatę w grupie. Jeżeli jednak Energa zwycięży z Wisłą, to nasza drużyna będzie musiała dla pewności pokonać 14 kwietnia Stal Mielec. W każdym scenariuszu cztery punkty z mielczanami zagwarantują nam ćwierćfinał i mecze z Górnikiem Zabrze.

Ale gwardziści wciąż walczą też o kolejny cel jakim jest 5 pozycja w łącznej klasyfikacji PGNiG Superligi. I tu już muszą liczyć nie tylko na siebie. Wygrana ze Stalą sprawi, że na koncie będziemy mieli 56 punktów. Taki dorobek pozwoli zająć 5 miejsce tylko w przypadku porażek w ostatniej serii Chrobrego Głogów i MMTS-u Kwidzyn. Obie te ekipy mają bowiem aktualnie trzy punkty więcej od Gwardii. Ta musi więc wygrać ze Stalą, Chrobry musi ulec na własnym parkiecie Meblom Wójcik Elbląg, a MMTS nie może zdobyć punktów w meczu z Energą MKS.

- Brakuje nam jednej wygranej, abyśmy już mogli cieszyć się z piątej lokaty, ale w ostatniej kolejce chcemy wygrać z Mielcem i nie  będziemy czekać na wieści z innych parkietów. Tam się zdecyduje ostateczna kolejność w łącznej punktacji. Chcemy dobrze zakończyć fazę zasadniczą i jak najlepiej przygotować się do kolejnych wyzwań. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i czeka nas sportowe podsumowanie sezonu. Liczę, że będzie ciekawie i zaskoczymy rywali – mówi trener Rafał Kuptel.

Wyzwaniem z pewnością będzie ćwierćfinałowa rywalizacja z Górnikiem Zabrze, ale nie jedynym. Gwardię czeka jeszcze walka o wyjazd do Kalisza i udział w finale PGNiG Pucharu Polski. Na drodze staje brązowy medalista poprzednich ligowych rozgrywek - Azoty Puławy.

- To faworyt, ale nie zamierzamy tanio sprzedać skóry. Mamy dwumecz i postaramy się o niespodziankę, nie ostatnią, bo chcemy też powalczyć z zabrzanami. Oni też będą faworytem naszego ćwierćfinału. Jesteśmy zmobilizowani, gotowi na twardą walkę i pokażemy charakter - zapewnia kapitan Gwardii Mateusz Jankowski.

Najbliższy miesiąc to na pewno pięć spotkań. 14 kwietnia o godzinie 18.00 zagramy w Opolu ze Stalą Mielec. 18 kwietnia czeka nas z kolei wyjazdowe pucharowe starcie z Azotami, a w sobotę 21 kwietnia podejmujemy ten zespół w rewanżu. Spotkanie półfinałowe PGNiG PP rozpocznie się w „Okrąglaku” o godz. 18.30.

Potem – co jest wielce prawdopodobne - przed naszym zespołem dwumecz z Górnikiem Zabrze, którego stawką będzie miejsce w najlepszej czwórce ligi. Jako niżej klasyfikowany zespół pierwszy mecz rozegramy w Opolu, a ponieważ wszystkie będą transmitowane przez NC+ muszą się rozpocząć o godz. 13.00. W związku z tym, iż w tym terminie odbywa się w Opolu Final Four Pucharu Polski w futsalu, nasz klub wnioskuje do PGNiG Superligi o rozegranie spotkania z Górnikiem w sobotę – 28 kwietnia, o godz. 13.00. Rewanż z kolei mógłby się odbyć 5 maja w Zabrzu.

W przypadku wyeliminowania Górnika półfinały czekać nas będą 16 i 20 maja, a potem mecz o 3 miejsce (30.04 i 2.06) lub finał (31.05 i 3.06). W przypadku porażki z Górnikiem kończymy ligowy sezon w PGNiG Superlidze 5/6 maja.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni