Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.03.2019 18:00

Energa MKS Kalisz
Gwardia Opole

Energa MKS Kalisz

Gwardia Opole

Reprezentacyjny czas. Gwardziści w akcji

Za nami występy kadrowiczów w składzie z zawodnikami Gwardii Opole: Antonim Łangowskim, Karolem Siwakiem i Mindaugasem Tarcijonasem. Teraz czas na opolskich młodzieżowców.

Pierwsza reprezentacja prowadzona przez Piotra Przybeckiego ma za sobą zgrupowanie i mecz towarzyski z Hiszpanami. Ostatecznie nie wziął w nich udziału bramkarz sezonu w PGNiG Superlidze Adam Malcher, który nabawił się urazu. Nie jest to sprawa poważna, ale sztab wraz z naszym zawodnikiem podjęli decyzję, że ryzyko jest niepotrzebne i "Jogi" udał się na badania i odpoczynek.

W pełnym wymiarze trenował za to Antoni Łangowski, który w starciu z Hiszpanami zdobył trzy bramki (100% skuteczności). Polacy mimo świetnego "otwarcia" przegrali 30-31.

Nie odpoczywał też Karol Siwak, który był w gronie uczestników zgrupowania kadry B. Ta trenowała w Płocku i wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju. Biało-czerwoni przegrali z drugimi zespołami: Węgier 23-26 (Siwak 3), Szwecji 20-30 (Siwak 3) i Norwegii 25-36 (Siwak 1).

Z bardzo dobrej strony pokazała się z kolei Litwa, w której barwach grał kołowy Mindaugas Tarcijonas. Jego drużyna narodowa walczyła w barażach o Mistrzostwa Świata. W pierwszym meczu zremisowała z faworyzowaną Islandią 27-27, aby w rewanżu ulec 31-34. W tym drugim meczu "Tarci" zdobył sześć bramek i był drugim strzelce Litwy i trzecim spotkania.

Na wakacje muszą jeszcze poczekać czterej gwardziści. Jan Klimków, Maciej Zarzycki, Michał Milewski i Patryk Mauer mają za sobą badania w Warszawie, a obecnie przebywają w Giżycku, gdzie pracuje polska młodzieżówka (asystentem trenera jest Michał Skórski). Cała czwórka wraz z kolegami z kadry pozostanie tam do wtorku. Potem wszyscy dostaną cztery dni wolnego, aby już 24 czerwca stawić się w Szczyrku, gdzie rozpocznie się kolejne tygodniowe zgrupowanie.

To nie koniec reprezentacyjnych obowiązków. Nasz nowy gracz Dariusz Skraburski, a także będący w SMS-ie Gdańsk Filip Stefani dostali bowiem powołanie na zgrupowanie juniorów. Dwudziestu trzech podopiecznych trenera Piotra Obrusiewicza przez tydzień będzie pracować w Warszawie, a ich celem jest udział w lipcowych Mistrzostwach Europy do lat 20. Polacy w fazie grupowej turnieju na Słowenii zmierzą się z Chorwacją, Hiszpanią i Rosją.

Pozostali gwardziści "łapią" oddech po niezwykle trudnym sezonie i regenerują się, aby 18 lipca wznowić treningi. Mamy też kilku rekonwalescentów, gdyż z urazami rozgrywki ligowe zakończyli Kamil Mokrzki, Adam Malcher i Mateusz Zembrzycki. Z kolei planowy zabieg barku przeszedł Mateusz Jankowski. Wszyscy mają być gotowi na pierwszy trening po wakacjach, który zaplanowany jest na 18 lipca.

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni