Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2018 18:30

Gwardia Opole
KS SPR Chrobry Głógów

Gwardia Opole

KS SPR Chrobry Głógów

Razem z PGE wyszkolimy reprezentantów Polski

Polska Grupa Energetyczna, która od pół roku jest mecenasem Akademii Gwardii Opole, zostaje z naszym klubem. Krajowy lider energetyczny pomoże Opolu stać się czołowym ośrodkiem w szkoleniu piłkarzy ręcznych.

 

W pozyskanie sponsora - który z Opolszczyzną związany jest ściśle choćby poprzez Elektrownię Opole – zaangażował się opolanin i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. To właśnie on pomógł nawiązać „kontakt” i już od lipca bieżącego roku PGE wspiera Gwardię Opole. I tak będzie nadal.

- Obecna Gwardia pokazuje, że warto w nią inwestować, a ja, jeśli tylko mogę, staram się wspierać sport oraz Opole. Cieszy mnie, że PGE zostaje z klubem i że możemy to ogłosić w murach mojej szkoły na ulicy Lelewela. To placówka ze sportowymi tradycjami, zawsze na pierwszym miejscu była tu piłka ręczna. Tu przecież ćwiczyłem na lekcjach wychowania fizycznego z Adamem Malcherem – mówił Patryk Jaki

Półroczna współpraca Gwardii z PGE była bardzo efektywna: w klubie podwoiła się liczba trenujących dzieci i młodzieży, powstał ambitny plan rozszerzenia szkolenia i popularyzacji piłki ręcznej w stolicy regionu i na Opolszczyźnie. To wszystko przekonało solidnego partnera, jakim jest Polska Grupa Energetyczna, to kontynuowania współpracy. Pod jego „skrzydłami” chcemy wychować następców Piotra Przybeckiego, czy Adama Malchera.

- Wspieramy głównie Akademię Gwardii Opole, a to młodzież w czterech kategoriach wiekowych. Wychowywanie jej poprzez sport jest bardzo ważne i dlatego z chęcią nadal będziemy uczestniczyli w tym projekcie - stwierdził Bernard Ptaszyński, dyrektor Elektrowni PGE w Opolu.

Gwardia odważnie stawia na młodzież i ma pierwsze efekty. Sprawdza się w PGNiG Superlidze, osiągnęła III rundę Pucharu EHF, wielu naszych zawodników gra w młodzieżowych reprezentacjach Polski. O tym, że warto dawać szansę młodym przekonuje choćby Patryk Mauer. 19-latek właśnie dostał powołanie na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Gwardia chce wychować kolejnych kadrowiczów i z pewnością wsparcie PGE i nie tylko pozwala o tym myśleć.

- Stawiamy na młodych zawodników z ambicjami, chcących pracować, uczyć się i osiągać sukcesy. Taka jest polityka klubowa. Teraz przyszedł czas, aby odbudować to co kiedyś w Gwardii funkcjonowało bardzo dobrze, a nazwisk wychowanków, którzy dali wiele radości kibicom w Opolu, "poszli" w Polskę i świat jest bardzo wiele. Cieszymy się, że Polska Grupa Energetyczna doceniła nasze starania i dała nam wszystkim wspaniały prezent pod choinkę. Od pół roku wspólnie robimy swoje, bo to się nam opłaci. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli do tego cegiełkę, wierzą w nas i nam ufają - podsumował Marcin Sabat, prezes KPR Gwardii Opole. 

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni