Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2018 18:30

Gwardia Opole
KS SPR Chrobry Głógów

Gwardia Opole

KS SPR Chrobry Głógów

Nasz najbliższy rywal - PGE Vive Kielce

W środę, w dzień Św. Mikołaja czekają nas wOpolu nie lada emocje. Sportowe za sprawą wizyty wielokrotnego mistrza Polski - PGE Vive Kielce oraz inne, bo meczowi będzie towarzyszło sporo atrakcji. Udział zapowiedział sam Mikołaj. 

 

Tak było...
W tamtym sezonie PGNiG Superligi nasz środowy rywal wygrał z Gwardią na własnym parkiecie 34-23, a w Opolu 33-24 (do przerwy nasi tracili jednak tylko cztery bramki). W tym dwumeczu 10 bramek zdobył Przemysław Zadura. Można powiedzieć, że gwardziści zbliżyli się do mistrza Polski, gdyż w czterech wcześniejszych konfrontacjach Vive było górą i triumfowało dużo wyżej: 38-26, 37-28, 35-20 i 42-19.

Zmiany u rywala...
W ciągu kilku lat kielczanie z silnego krajowego zespołu dotarli do europejskiej czołówki, a mistrz Polski jest atrakcyjny dla niemal każdego gracza. O Blaża Janca zabiegało wiele markowych klubów, a trafił do PGE Vive i zastąpił medalistę olimpijskiego Tobiasa Reichmanna. Transferowym hitem było też pozyskanie Alexa Dujszebajewa. Zespół opuścili Piotr Chrapkowski (Magdeburg) i Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże), a doszedł Marko Mamić (Dunkerque HB).
W takiej konstelacji gwiazd kilku zawodników musiało odłożyć na później marzenia o grze w Vive i zostali wypożyczeni. Mowa o Danielu Dujszebajewie, Szymonie Sićko, Branko Vujoviciu i Patryku Walczaku. Mają wrócić znacznie lepsi.

W poprzednich seriach...
Gwardziści przeplatają w PGNiG Superlidze sukcesy z porażkami. Wygrali w Gdyni i u siebie z Energą MKS Kalisz, ale po karnych ulegli Pogoni Szczecin i KPR-owi Legionowo. W między czasie odnieśli też wygraną i porażkę w Pucharze EHF z RD Koper i odpadli z tej rywalizacji.
W 12 seriach nasz zespół zdobył 22 punkty, co daje mu trzecie miejsce w grupie pomarańczowej i szóste w klasyfikacji Łącznej.
Tymczasem PGE Vive odniosło komplet 14 zwycięstw (dwa mecze zagrało awansem z rundy rewanżowej) i jest zdecydowanym liderem. Ma 10 punktów więcej od drugiej Orlen Wisły Płock, ale też dwa mecze więcej na koncie. Kielczanie większość zespołów odprawiają z kwitkiem bez kłopotów, a średnio zdobywali około 15 bramek więcej od rywala. Poniżej 10 trafień różnicy "zeszły" tylko Wybrzeże Gdańsk (-6), Zagłębie Lubin (-8) i Pogoń Szczecin (-9). Jedynym zespołem, który zagroził PGE Vive i to bardzo poważnie byli płocczanie, którzy przegrali tylko 30-31.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni