Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2018 18:30

Gwardia Opole
KS SPR Chrobry Głógów

Gwardia Opole

KS SPR Chrobry Głógów

Nasz najbliższy rywal – Energa MKS Kalisz

W sobotę beniaminek z Kalisza wygrał po raz pierwszy na wyjeździe, pokonując pewnie Wybrzeże. Wcześniej zyskał możnego sponsora. W dobrych nastrojach Energa MKS stawi się więc w środę w Opolu. Początek meczu 10 serii o godz. 18.30.

Tak było...
W sezonie 2016/2017 podopieczni Bartłomieja Jaszki wygrali grupę B I ligi i skorzystali z możliwości dołączenia do PGNiG Superligi, w której są po raz pierwszy. Obie ekipy rywalizowały jednak ze sobą w I lidze. W 2014 roku w Kaliszu wygrała Gwardia 39-31, a w marcu 2015 roku u siebie aż 35-21. Ten ostatni mecz pamiętają Adam Malcher, Kamil Mokrzki (8 bramek) i Mateusz Jankowski (2). Ale także grający dziś w Kaliszu Michał Drej i Paweł Adamczak. 

Zmiany u rywala...
Największą stratą kaliszan jest odejście Bartłomieja Jaszki, który grał i trenował zespół, który sięgnął po awans. W MKS-ie doszło latem do wielu transferów, gdyż drużyna potrzebowała w wzmocnień. Doszli: Łukasz Zakreta, Edin Tatar i Kirił Kniaziew (ze Szczecina), Zbigniew Kwiatkowski (Płock), Paweł Adamczak, a także Białorusin Dzianis Krycki oraz Chorwat Paulo Grozdka.

W poprzednich seriach...
Gwardziści w poprzedni wtorek w zaległym spotkaniu pokonali w Gdyni Spójnię 37-30 i tym samym przełamali swoją niemoc. Rosnącą formę potwierdzili w Głogowie, gdzie po meczu walki zainkasowali bezcenne punkty w starciu z mającym podobny bilans Chrobrym.
Sześć zdobytych punktów pozwoliło awansować na 3 miejsce w grupie pomarańczowej. W niej na 5 lokacie jest nasz rywal, który ma trzy punkty mniej. W środę stawką są aż cztery "oczka".
Kaliszanie do ostatniej kolejki mieli okazję fetować tylko przed własną publicznością. Jedną bramką pokonali Spójnię Gdynia, trzema Stal Mielec, czterema Meble Wójcik Elbląg.
Gwardia natomiast w Opolu dwa razy wygrała oraz dwa razy musiała uznać wyższość rywali (Orlen Wisła Płock i MMTS Kwidzyn).

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni