Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2018 18:30

Gwardia Opole
KS SPR Chrobry Głógów

Gwardia Opole

KS SPR Chrobry Głógów

Najlepszy polski zespół przyjeżdża do Opola

Dziś o godz. 18.30 zmierzymy się z PGE Vive Kielce. Bilety na to spotkanie cieszą się wielkim zainteresowaniem. Trudno się dziwić nasi gwardziści zmierzą się z prawdziwymi gwiazdami.

Szmal, Bielecki, Lijewski, Jurkiewicz, Jurecki, Bombac, Zorman, Jachlewski, Aguinagalde i Strlek, a na dodatek na prawdę światowe transfery przed sezonem. Wiadomo! W Kielcach obowiązkiem jest mistrzostwo kraju i Puchar Polski, a celem Final Four Ligi Mistrzów. Od sześciu lat PGE Vive dzierży złoty medal w kraju, wywalczyło też miejsce w najlepszej czwórce Europy. Ambicje klubu są bardzo duże, więc przed sezonem działacze postarali się o Blaża Janca, Alexa Dujszebajewa i Marko Mamicia.

- Wiemy z kim gramy, jak mocny rywal z bardzo silną ławką rezerwowych przyjeżdża do Opola. Naszym zadaniem jest dać z siebie wszystko, podjąć walkę i pokazać się na tle kielczan z jak najlepszej strony. Atuty są po stronie Vive, a nam nie zabraknie ambicji i determinacji - mówi trener Rafał Kuptel

W tamtym sezonie PGNiG Superligi nasz rywal wygrał z Gwardią na własnym parkiecie 34-23, a w Opolu 33-24, a wówczas do przerwy nasi szczypiorniści tracili tylko cztery bramki. W sumie sześć ligowych konfrontacji zakończyło się wygraną zespołu ze stolicy Świętokrzyskiego.

Polski eksportowy zespół z pewnością miał większe aspiracje jeżeli chodzi o tegoroczną Ligę Mistrzów, ale już w kraju rządzi niepodzielnie. Wygrał wszystkie czternaście spotkań, a zagrozili mu tylko płocczanie, którzy byli blisko remisu. Tymczasem Gwardia jest w łącznej klasyfikacji szósta, a ostatnimi czasy raz się cieszy, a raz smuci. Pokonała bowiem Spójnię Gdynia i Energę MKS Kalisz, a uległa po karnych Pogoni Szczecin i KPR-owi. Legionowo. W ostatniej kolejce powalczyła z Azotami Puławy, ale ostatecznie to rywal był lepszy o cztery bramki.

Dla tych którzy nie mogą stawić się w Hali Widowiskowo-Sportowej transmisję z meczu pzeprowadzi Canal Plus.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni