Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

Gwardia Opole

Mamy trzy zaległe punkty z Zagłębiem

W meczu 14 serii PGNiG Superligi siódemka z Opola pokonała ekipę z Lubina 37-30. Arkadiusz Moryto zdobył 13 bramek, ale na zespół z Opola to było zdecydowanie za mało.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 3-1, a po tym jak Malcher obronił rzut Pawłowskiego za sprawą Zadury podwyższyli na 8-5. Była 12 minuta, ale dwie akcje lubinian – po obronach obu bramkarzy - wykończył Moryto i zrobiło się 11-9. Kolejne minuty należały do Gwardii. Dudkowski faulował w ataku, dwa razy piłkę przejął Łangowski, po czym zagrał do Mauera i sam pokonał Skrzyniarza.

W ciągu czterech minut podopieczni trenera Kuptela zdobyli cztery bramki z rzędu i w 20 minucie prowadzili 15-9. Następnie nastąpił okres zmarnowanych szans oraz parad bramkarzy. Na koniec Malcher zatrzymał w pojedynku sam na sam Mollino, a gola dorzucił Mokrzki. Pierwsza połowa skończyła się w efekcie wynikiem 20-13.

Na otwarcie drugiej części „ścigali” się skuteczni Jankowski z Moryto, a Gwardia powiększyła przewagę i wygrywała 23-15. Dla odmiany kolejny fragment meczu zdominowali Malcher i Małecki. Niemoc w ataku przerwali goście. Czuwara z karnego trafił na 23-17, ale odpowiedział Zadura, a Tarcijonas podwyższył na 28-21. Ozdobą była jednak bramka plecami do bramki i asysta „za plecami” Mokrzkiego.

Wówczas wkradło się w szeregi gwardzistów rozluźnienie. Po tylko tak wytłumaczyć można aż trzy proste błędy w ataku. Zagłębie to w pełni wykorzystało. Trafienia Kużdeby i Moryty sprawiły, że w 53 minucie tracili do miejscowych trzy bramki (31-28). Pomógł nieco Mrozowicz, który trafił w poprzeczkę i dwa razy przestrzelił, jednak i gwardziści mocno popracowali w defensywie.

Na gole zamienili to Siwak ze skrzydła i Morawski z biodra. Gwardia błyskawicznie odskoczyła na 36-29. Karnego zmarnował jeszcze Czuwara, a wynik ustalił Milewski.

KPR Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 37-30 (20-13)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 3, Siwak 2, Zarzycki 1, Łangowski 7, Klimków, Tarcijonas 1, Mokrzki 6, Dementev, Jankowski 4, Zadura 6, Mauer 4, Milewski 2, Morawski 1.

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Stankiewicz 1, Kużdeba 5, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Czuwara 3, Pietruszko 1, Moryto 13, Dudkowski, Dawydzik 1, Mollino 1.