Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

 

Gwardia Opole

Gwardia Opole

Mamy nowe „Działo”! Kolejny talent w Gwardii

19-letni prawy rozgrywający Szymon Działakiewicz dołączy latem do naszego zespołu i będzie przez trzy lata bronił barw Gwardii Opole. Popularny „Działo” będzie rywalizował o miejsce w składzie z Przemysławem Zadurą. To pierwszy nowy nabytek naszego klubu przed sezonem 2019/2020. 

W przypadku Działakiewicza warto zacząć od tego, że był czołowym juniorem młodszym i juniorem w kraju. W sezonie 2015/2016 był pierwszoplanowym zawodnikiem drużyny juniorów młodszych legnickiej Dziewiątki. Zdobywając 154 bramki w 18 meczach, został królem strzelców rozgrywek i trafił do SMS-u Gdańsk.

Działakiewicz jest wychowankiem Dziewiątki, czyli klubu w którym karierę zaczynał m.in. Patryk Mauer. Ostatnie lata spędził z kolei w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i występował w 1-ligowym zespole. W poprzednim sezonie w 18 meczach zdobył 77 bramek, a w bieżących rozgrywkach ma już na koncie 85 trafień w 17 spotkaniach ligowych, co jest 10 wynikiem w 1 lidze seniorów (grupa A).

- Pochodzę z Legnicy i tam w drugiej klasie szkoły podstawowej zacząłem swoją przygodę z piłką ręczną. Zacząłem uczęszczać na popularne SKS-y, trafiłem do sportowego gimnazjum i do klubu Dziewiątka Legnica. Po skończeniu szkoły wraz z rodzicami uznaliśmy, że fajnie byłoby kontynuować naukę i grę w ręczną w SMS-ie Gdańsk. Dostałem się do szkoły i kontynuowałem tam naukę i grę. Teraz podjąłem decyzję, że najlepszym miejscem do dalszego rozwoju będzie dla mnie Opole i mówię tu zarówno o sporcie, jak i studiach, gdyż chcę się rozwijać dwutorowo – mówi Szymon Działakiewicz.

Działakiewicz jest też reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych, a w kadrze juniorów występuje choćby z Dariuszem Skraburskim.
- Pierwsze powołanie dostałem od trenera Piotra Obrusiewicza na turniej na Litwie, gdzie zadebiutowałem jako nastolatek w kadrze i co więcej wówczas wygraliśmy. Następnie były duże nadzieje związane ze startem w Mistrzostwach Europy juniorów, ale w Chorwacji przeżyliśmy zawód. W kadrze zostałem i na początku roku dostałem szansę od nowego trenera Bartłomieja Jaszki. Niebawem mają „wyjść” nowe powołanie i wierzę, że będę w gronie wybrańców i nadal będę regularnie grał dla Polski – dodaje Szymon Działakiewicz.

„Działo” to kolejny talent, który będzie rozwijał się w Opolu. Wcześniej z Legnicy do Opola trafili Karol Siwak, Mateusz Zembrzycki i Patryk Mauer, a z SMS-u Gdańsk choćby Maciej Zarzycki i Michał Milewski. Jest jeszcze obiecujący Jan Klimków, czy jedno z objawień ligi sprzed dwóch lat – Michał Lemaniak.

- Bardzo dobrze znam Patryka Mauera i nie ukrywam, że przed podjęciem decyzji dużo z nim rozmawiałem. Bardzo dobrze mówił o klubie, Opolu, o możliwościach rozwoju, dlatego zdecydowałem się na Gwardię. Nie ukrywam, że pojawiły się też inne oferty, ale uznałem, że w Opolu dostanę prawdziwą szansę, będę pracował z doświadczonymi trenerami i szybko znajdę porozumienie z drużyną, w której jest wielu młodych zawodników. Ja jestem zadowolony i zrobię wszystko, aby zadowolony był klub i kibice w Opolu – zakończył Szymon Działakiewicz.

Oprócz codziennych treningów i nauki (Działakiewicz przygotowuje się aktualnie do egzaminu maturalnego) nasz nowy nabytek interesuje się filmem, a wolny czas często spędza aktywnie - szczególnie upodobał sobie jazdę na rowerze.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni