Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

24.03.2019 13:00

MKS Zagłębie Lubin
Gwardia Opole

MKS Zagłębie Lubin

Gwardia Opole

Kończymy rundę zasadniczą. Z "Czeczeńcami"

W sobotę 14 kwietnia o godzinie 18.00 rozpoczynamy mecz ze Stalą Mielec. Mamy już ćwierćfinał PGNiG Superligi, ale wciąż walczymy o 5 miejsce w tabeli zbiorczej. Od 15.00 oddajemy z kolei krew, a ci którzy to zrobią wejdą na mecz za darmo.

Sytuacja w grupie jest jasna. W ćwierćfinale ligi zagramy z drugim zespołem grupy pomarańczowej – Górnikiem Zabrze (29 kwietnia w Opolu i 5/6 maja w Zabrzu). Mecz ze Stalą Mielec tego nie zmieni, ale jest dla naszych szczypiornistów podwójnie ważny.

- Do wygrania są cztery punkty i mogą nam dać piąte miejsce w łącznej tabeli i o to walczymy. Poza tym chcemy się zrewanżować za porażkę w Mielcu, gdzie przegraliśmy 38-40. Wyjdziemy na parkiet, aby wygrać i potwierdzić przynależność do krajowej czołówki – mówi Patryk Mauer, skrzydłowy KPR Gwardii.

Stal ma też o co walczyć. Zrewanżować może się za porażkę w ćwierćfinale PGNIG Pucharu Polski, a w lidze walczy o uniknięcie spadku na ostatnie miejsce w grupie (w przypadku wygranej Pogoni Szczecin). Stal gra ostatni mecz w sezonie i przed wakacjami będzie chciała pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

W efekcie mielczanie, zmagający się z problemami kadrowymi, tanio skóry nie sprzedadzą. Spodziewać można się emocji i prawdopodobnie dużej liczby bramek. Cztery ostatnie pojedynki między Gwardią i Stalą kończyły się bowiem następującymi wynikami: 36-33, 33-27, 31-23 (dla Gwardii) oraz 40-38 (dla Stali).

- To pokazuje jak ważna będzie nasza postawa w defensywie. Musimy mocno stać na nogach i wykorzystywać szybki atak z każdej piłki. Zbliżamy się do finiszu rozgrywek i przed nami walka o finał Pucharu Polski i półfinał ligi. Trzeba budować dobre nastroje, a te daje każde zwycięstwo. Nie ma mowy o oszczędzaniu i damy z siebie wszystko – powiedział trener Rafał Kuptel.

Bilans spotkań jest po stronie naszych, pozycja w tabeli także wskazuje na nich, ale podobnie było w Mielcu, Szczecinie i Legionowie, a tymczasem zanotowaliśmy tam porażki. Kolejnej nikt sobie w Opolu nie wyobraża.

Mamy też zadanie dla kibiców. Od 15.00 pod Okrąglakiem można oddawać krew i w nagrodę otrzymać bilet wstępu na mecz ze Stalą. Pomagajmy! My to robimy!

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni