Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

21.05.2019 20:15

MMTS Kwidzyn
Gwardia Opole

MMTS Kwidzyn

Gwardia Opole

Kadra bez gwardzistów to nie kadra

4 czerwca, czyli już dwa dni po naszym rewanżowym meczu o brąz PGNiG Superligi z Azotami Pulawy, rozpoczną się zgrupowania reprezentacji seniorów. Biało-czerwonych, w składzie z opolanami, czekają też mecze towarzyskie.

Trener pierwszej drużyny narodowej opolanin Piotr Przybecki powołał w sumie18 zawodników. Od
4 do 11 czerwca trenować będą oni w Cetniewie, skąd pojadą do Kalisza. Tam odbędzie się treningi, a 13 czerwca zmierzymy się w meczu towarzyskim z Hiszpanią.

W gronie wybrańców Przybeckiego tradycyjnie już znalazło się dwóch zawodników KPR Gwardii Opole: bramkarz Adam Malcher oraz rozgrywający Antoni Łangowski. Ten pierwszy tym razem o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Piotrem Wyszomirskim (TBV Lemgo) i Adamem Morawskim (Orlen Wisła Płock). Z kolei na pozycji lewego rozgrywającego obok popularnego "Tolka" będą: pochodzący z Ozimka Paweł Genda (VfL Lübeck-Schwartau), Piotr Chrapkowski (S.C. Magdeburg) i Paweł Krupa (Sandra Spa Pogoń Szczecin).

Urlopów po wyczerpującym sezonie nie będą mieli wszyscy gwardziści, ale jeszcze jedna dwójka będzie "pracowała" z kadrą. Do drugiej drużyny narodowej seniorów powołani zostali bowiem: skrzydłowy Karol Siwak i bramkarz Mateusz Zembrzycki. Ten pierwszy miał już okazję zagrać w barwach narodowych, a "Keczup" w drugiej reprezentacji zadebiutuje. Ma jednak na koncie - tak jak klubowy kolega – występy w młodzieżówce.

Podopieczni Patryka Rombla i Sławomira Szmala także 4 czerwca spotykają się w Płocku. Tam też w kolejnych dniach zagrają towarzyski turniej, w którym ich rywalami będą drugie zespoły Węgier, Norwegii i Szwecji.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni