Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.03.2019 18:00

Energa MKS Kalisz
Gwardia Opole

Energa MKS Kalisz

Gwardia Opole

Jędrzej Zieniewicz dołączył do Gwardzistów

21-letni rozgrywający z Zielonej Góry i jeden z najlepszych zawodników 1 ligi przez dwa najbliższe lata będzie reprezentował nasz zespół. To trzeci nowy gracz w czwartej ekipie PGNiG Superligi. 

Jędrzej Zieniewicz do Opola trafił w drugim podejściu. Rok temu był w naszym klubie na testach i wspólnie z gwardzistami przygotowywał się do sezonu. Choć wypadł dobrze, to kolejny sezon spędził w beniaminku 1 ligi AZS-ie Uniwersytet Zielona Góra. Tym razem działacze obu klubów doszli do porozumienia i utalentowany zawodnik dostanie szansę debiutu w PGNiG Superlidze.

Zieniewicz urodził się 2 kwietnia 1997, mierzy 187 cm i waży 90 kg. Na początku kariery występował na skrzydle, ale obecnie z powodzeniem gra na lewym rozegraniu i na jego środku. W razie potrzeby może też odciążać Przemysława Zadurę.

Nasz nowy nabytek w wieku ośmiu lat trafił na zajęcia piłki ręcznej i trenuje ją nieprzerwanie od 13 lat. Reprezentował AZS w kolejnych grupach młodzieżowych: młodzika, juniora młodszego, juniora i wreszcie seniora. Jak sam podkreśla handball to jego życie i zrobi wszystko, aby dostać szansę w krajowej elicie i reprezentacji.

Już jako jako 16-latek zadebiutował w seniorskim zespole z Zielonej Góry i stał się jego kluczowym zawodnikiem. Na jego koncie są dwa awanse z akademikami do rozgrywek 1 ligi, ma za sobą udział w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski – srebro i brąz (wywalczył go w czerwcu bieżącego roku w Opolu).

W ostatnich latach był podporą AZS-u. W sezonie 2015/2016 rozegrał 22 mecze w 2 lidze i zdobył 84 bramki. Ten wynik poprawił w kolejnych rozgrywkach. W 24 spotkaniach zdobył 118 bramek i walnie przyczynił się do awansu AZS-u UZ na zaplecze ekstraklasy. Kolejne rozgrywki, bardziej wymagające, bo w 1 lidze, przekonały o jego umiejętnościach. 24 występy ligowe okrasił 153 trafieniami i średnią meczową 6,3 bramki. W efekcie był najlepszym strzelce AZS-u i jednocześnie szóstym w 1 lidze (grupa A).

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni