Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

21.05.2019 20:15

MMTS Kwidzyn
Gwardia Opole

MMTS Kwidzyn

Gwardia Opole

Gramy mecz! Wzmocnioną Stal trzeba szybko złamać

W 22 serii PGNiG Superligi nasz zespół czeka spotkanie z przedostatnią w stawce Stalą Mielec. Nikogo lekceważyć nie można i swoją wyższość należy udowodnić na parkiecie, ale w tym przypadku musimy wygrać. Początek meczu w niedzielę (10.03) o godz. 18.00.

W PIERWSZEJ RUNDZIE
SPR Stal Mielec - KPR Gwardia Opole 28-39 (14-17)
Stal: Wiśniewski, Lipka - Wilk 6, Krupa 5, Saraljic 5, Krępa 3, Ćwięka 2, Kowalczyk 2, Pawłowski 2, Grzegorek 1, Mochocki 1, Rutkowski 1, Cuzic, Miedziński, Skuciński.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mauer 9, Łangowski 7, Siwak 5, Klimków 4, Zadura 3, Jankowski 2, Kawka 2, Lemaniak 2, Zarzycki 2, Milewski 1, Skraburski 1, Zieniewicz 1, Morawski, Tarcijonas.

Z Mieleckiego obozu płynie wreszcie optymizm, a tak przed meczem z Gangiem Kuptela mówi Rafał Krupa ze Stali: - Gwardia miała kłopoty kadrowe, kilku zawodników nie mogło grać, ale mają wartościowych zmienników, zespół punktuje i cały czas utrzymuje się w czołówce. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek to szczególnie groźni są na lewym rozegraniu. Poza tym mocno bronią, a zaporą dla wielu okazuje się Adam Malcher. Jedziemy zagrać jak najlepszy mecz, pokazać się z jak najlepszej strony.

Pełna koncentracja, zaangażowanie i pokazanie tego co najlepsze to także cel Gwardii. Jesteśmy faworytem niedzielnego meczu, ale nie można sobie dopisać punktów przed pierwszym gwizdkiem. Stal się nie podda i jest podbudowana ostatnimi występami. Po 113 dniach wreszcie wygrała ligowy mecz, pokonując przed tygodniem Energę Wybrzeże Gdańsk. Jeżeli dodać do tego minimalną porażkę z Chrobrym Głogów, to można postawić tezę, że coś w Mielcu drgnęło. Stal wcześniej miała bowiem na koncie ledwie dwa zwycięstwa.

Podopieczni nowego trenera Michała Przybylskiego będą chcieli pójść za ciosem w Opolu, tak aby zyskać jeszcze więcej pewności siebie. Ta będzie niezwykle ważna, gdyż po rundzie zasadniczej Stali przyjdzie walczyć o utrzymanie, a na tym etapie zostanie wyzerowany dorobek punktowy.

Gwardziści mają zupełnie odmienne cele. Właściwie zapewnili sobie udział w play off a tym samym utrzymanie i tylko kataklizm sprawi, że będzie inaczej. W tę stronę jednak nikt w Opolu nie spogląda, a co więcej oczy wszystkich skierowane są na drugi biegun. Nasz zespół ma bowiem szansę na wyprzedzenie w tabeli Azotów Puławy, które są w tabeli czwarte. Celem minimum jest utrzymanie 5 lokaty i pięciu punktów przewagi nad kolejną drużyną.

Podopieczni Rafała Kuptela w pierwszej rundzie wygrali na Podkarpaciu zdecydowanie, bo 39-28, ale muszą też mieć w pamięci wcześniejszą porażkę w Mielcu 38-40.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni