Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

02.11.2018 18:30

Gwardia Opole
KS SPR Chrobry Głógów

Gwardia Opole

KS SPR Chrobry Głógów

Gramy „Mecz Niepodległości” w Głogowie

W sobotę o godzinie 13.00 zmierzymy się na wyjeździe z Chrobrym. Nawiązując do narodowego świata z tego dnia, czeka nas ważna bitwa w wojnie, jaka czeka nas do końca roku i sezonu.

Starcia z Chrobrym były zawsze zacięte, a wynik pozostawał kwestią otwartą. Nie miała znaczenia hala w której oba zespoły rywalizują i aktualne miejsce w tabeli. Bilans ostatnich sześciu bitew to trzy wygrane Gwardii, remis i dwa triumfy Chrobrego. Bilans bramkowy z tych meczów to ledwie jedna bramka na plusie dla gwardzistów. Analizując wyniki tego sezonu PGNiG Superligi szykuje się nam znów zacięta rywalizacja, zespołów o zbliżonych możliwościach i potencjale.

- To godni siebie rywale i wynik jest sprawą otwartą. Każdy może i chce wygrać, a decydować będzie dyspozycja dnia. Potrafiliśmy już wygrać w Głogowie, więc możemy to zrobić i taki jest nasz cel. Oby go osiągnąć musimy być konsekwentni w swoich poczynaniach, zachować pełną koncentrację przez 60 minut i walczyć o każdą piłkę – mówi trener naszego zespołu Rafał Kuptel.

Obie siódemki do meczu przystąpią z takim samym bilansem, gdyż mają na koncie po cztery wygrane i porażki. Gwardziści po przerwie reprezentacyjnej zagrali już jednak mecz, wygrywając w Gdyni. Z jednej strony poczuli znów smak rywalizacji, z drugiej z pewnością mogą odczuwać trudy tego spotkania, które do łatwych wcale nie należało.

- Pojechaliśmy się przełamać po czterech porażkach w lidze i to zrobiliśmy, więc pewnie zmęczenie było, ale wygrana dodała nowych sił. Jesteśmy gotowi do walki, wiemy że czeka nas trudny okres z meczami co trzy dni, ale nie odpuścimy nikomu i nigdzie – dodaje kołowy Mateusz Jankowski.

Głogowianie mają identyczny cel jak Gwardia, a dotychczas przegrali tylko z dwoma medalistami poprzednich sezonów (Azoty i Orlen), czwartym MMTS-em i rewelacją tych rozgrywek PGNiG Superligi – Górnikiem. Z czterema niżej notowanymi ekipami wygrali, a Gwardia jest dla nich w jakiś sposób sprawdzianem, zresztą działą to też w drugą stronę. Obie ekipy walczyć chcą o miejsce w ćwierćfinale, a potem… kto wie.

Spotkanie w Głogowie zacznie się o godzinie 13.00, a transmisję przeprowadzi Canal Plus Sport.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni