Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

24.03.2019 13:00

MKS Zagłębie Lubin
Gwardia Opole

MKS Zagłębie Lubin

Gwardia Opole

Finały z udziałem PGE Akademii Gwardii

Juniorzy młodsi PGE Akademii Gwardii Opole wystąpią w 1/16 finału Mistrzostw Polski. Nasza drużyna bezapelacyjnie wygrała rozgrywki wojewódzkie i teraz zmierzy się z krajową czołówką. Do zmagań przystępujemy z optymizmem.

Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Aksamita zmagania na Opolszczyźnie przeszedł jak burza. W ośmiu spotkaniach zanotował komplet zwycięstw i drugą w tabeli ASPR Zawadzkie wyprzedził o sześć punktów. To właśnie ten ostatni zespół na własnym parkiecie przysporzył gwardzistom najwięcej kłopotów. W Zawadzkiem wygraliśmy ostatecznie czterema bramkami, a większość spotkań zawodnicy naszej PGE Akademii wygrywali dwucyfrowo. W efekcie zdobyli aż 319 bramek, a stracili 221.

- W Zawadzkiem do przerwy mieliśmy bodaj dziesięć bramek zaliczki i ten mecz spokojnie dograliśmy. Mamy mocny zespół i mogę powiedzieć, że w pełni zasłużenie wygraliśmy ligę na Opolszczyźnie. Udało nam się stworzyć ciekawą drużynę, która ma potencjał, ale tak naprawdę dopiero teraz może to udowodnić – mówi trener Wojciech Aksamit.

Mocną stroną zespołu był kolektyw, mocna obrona i szybkie ataki, a siła tych ostatnich rozkładała się na wszystkich zawodników. Nie sposób jednak nie odnieść się do indywidualnych osiągnięć. Najskuteczniejszym graczem drużyny był w sezonie Aleksander Kuriata, autor 61 trafień. Dobrą skutecznością wykazali się także: Cezary Sławek (44 bramki), Wojciech Dobrowolski i Wojciech Ziemba (po 40 bramek) oraz Jakub Soboń (37 bramek).

- Gra zespołowa, solidna obrona i szybki atak z każdej piłki sprawdzają się w naszym przypadku i tak musimy grać na poziomie krajowym. To są młodzi chłopcy, wszystko może się zdarzyć i wiele rozegra się w ich głowach. Jeżeli pokażą to co potrafią i będzie pełna mobilizacja, to będę spokojny o wynik końcowy – dodaje Wojciech Aksamit.

Gwardzistów czeka sprawdzian na arenie krajowej i rywalizacja z najlepszymi rówieśnikami w Polsce. Już w najbliższy weekend o awans do kolejnej fazy powalczymy we Wrocławiu, gdzie przyjdzie nam walczyć o jedno z dwóch miejsc dających promocję z grupy do 1/8 finału.

W piątek gramy z Ostrovia Ostrów Wielkopolski (wygrała swoją grupę w Wielkopolsce), w sobotę rywalem będzie SKS Kusy Kraków (2. lokata w Małopolsce), a w niedzielę na zakończenie zmagań w grupie MKS MOS Wrocław (wygrała rozgrywki w województwie dolnośląskim).

- Jesteśmy ambitni i naszym celem jest awans do kolejnej rundy. Mamy na to duże szanse. Nawet na wygraną całego turnieju, a jeżeli ktoś nas pokona, to znaczy że ma naprawdę niezły zespół. Musimy zagrać bardzo ambitnie i uważnie. Rywale mają jednak podobne ambicje, więc czeka nas twarda walka. Czekają nas trzej różni przeciwnicy i to solidne zespoły. Drabinka finałów wskazuje, że awans z Wrocławia pozwoli z dużymi nadziejami oczekiwać kolejnej fazy - powiedział trener Wojciech Aksamit.

Przypomnijmy, że wcześniej w 1/16 MP wystąpili także juniorzy PGE Akademii Gwardii. Do awansu do kolejnej rundy zabrakło im jednej bramki, którą dałaby wygraną z Wybrzeżem Gdańsk (ten mecz zakończył się remisem).

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni