Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

31.08.2019 18:30

Gwardia Opole
Sandra Spa Pogoń Szczecin

Gwardia Opole

Sandra Spa Pogoń Szczecin

Duże wyzwanie z Kwidzynem. Walczymy o punkty i 4 miejsce

W sobotę (9.02) o godzinie 19.00 zaczniemy w Stegu Arena Opole spotkanie z MMTS-em Kwidzyn. Zapowiada się ciężka przeprawa, emocje i walka od pierwszej do ostatniej minuty. Bądźcie z nami!

W PIERWSZEJ RUNDZIE
MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole 26-27 (13-12)
MMTS: Dudek, Szczecina - Nogowski 6, Adamski 4, Potoczny 4, Orzechowski 3, Peret 3, Krieger 2, Kryński 2, Guziewicz 1, Landzwojczak 1, Janiszewski, Przytuła, Ossowski, Rosiak, Szczepański.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mokrzki 5, Jankowski 4, Mauer 4, Zadura 4, Klimków 3, Łangowski 3, Siwak 2, Zarzycki 2, Lemaniak, Milewski, Tarcijonas.

Bez liderów, czyli Antoniego Łangowskiego i Kamila Mokrzkiego, a także bez Wiktora Kawki oraz czasowo Michała Lemaniaka i Mindaugasa Tarcijonasa gwardziści rozegrali w tym roku sześć spotkań i tylko mistrz Polski PGE Vive Kielce znalazł na nich sposób. Młodzi na czele z Jędrzejem Zieniewiczem pokonali w ramach PGNiG Superligi Sandra Spa Pogoń Szczecin i wygrali na gorącym terenie w Piotrkowie Trybunalskim.

- To jakie wyniki osiągają ci młodzi chłopcy napawa optymizmem. Wykorzystują swoją szansę, pod nieobecność starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Dwie wygrane przy takich problemach kadrowych brałbym w ciemno. Stać ich na jeszcze lepszą grę, solidnie pracują i liczę, że wszyscy razem i wspólnie z kibicami podtrzymamy zwycięską passę. Nie będzie łatwo, ale tak nigdy nie jest - mówi trener Rafał Kuptel.

Oczywiście młodzieży należą się brawa, ale nie można zapominać o wielkiej pracy Adama Malchera, Przemka Zadury i Mateusza Jankowskiego. Cały zespół podejmuje walkę i stanie przed szansą na trzecią wygraną z rzędu. I to bardzo ważną, bo pozwoli awansować na czwartą pozycję w tabeli (wyprzedzić Azoty Puławy, które awansem przegrały z Chrobrym Głogów) i odskoczyć od szóstej ekipy w tabeli na osiem punktów.

A lokatę tę zajmuje MMTS Kwidzym, który w sobotę stawi się w Opolu. Nasz przeciwnik w Pucharze Polski odpadł z Energą MKS Kalisz, ma też na koncie ligową porażkę w Głogowie, a w ostatniej serii po karnych pokonał Energę Wybrzeże Gdańsk. Aktualnie traci do Gangu Kuptela pięć „oczek”.

- Mecze z Kwidzynem zawsze były ciężkie i dramatyczne, ale zrobimy co do nas należy, będziemy walczyć do ostatniej akcji i zamierzamy wygrać. Każdy z nas musi się wznosić na swoje wyżyny, nie może odpuścić. Spodziewam się, że będą trudne momenty, dlatego bardzo liczę na wsparcie z trybun. Apeluję do kibiców: Przybywajcie wszyscy i poprowadźcie nas do wygranej - mówi kapitan Mateusz Jankowski.

Bilans wzajemnych spotkań w ostatnich sezonach jest korzystny dla gości Kwidzyna. Zanotowali oni siedem wygranych, a gwardziści cztery. Tyle, że trzy z czterech ostatnich spotkań zwycięsko kończyła nasza drużyna. Spokojnie były rok temu, kiedy wygrała 34-26. Dwa kończyły się różnicą jednej bramki, tak jak ten w pierwszej rundzie. W Kwidzynie triumfowaliśmy 27-26.

- Czekają nas bardzo intensywne tygodnie i na pewno każda z drużyn będzie obserwowała tabelę. Nie ma co temu poświęcać za dużo czasu. Każdy trening i mecz będą bardzo ważne. Skupiemy się na najbliższym wyzwaniu. Jeszcze kilka niespodzianek w drugiej rundzie nas czeka i na pewno do końca rundy zasadniczej będzie ciasno. Dlatego trzeba regularnie zdobywać punkty, a te z Kwidzynem mogą być niezwykle istotne w końcowym rozrachunku - powiedział Jędrzej Zieniewicz.

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni