Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

18.09.2019 18:00

KPR Gwardia Opole
PGE Vive Kielce

KPR Gwardia Opole

PGE Vive Kielce

Do Kwidzyna po brąz!

Drugi sezon z rzędu naszym gwardzistom przyszło się mierzyć o brąz PGNiG Superligi. W poprzednim musieli uznać wyższość KS Azotów Puławy. Obecnie, po drugiej stronie boiska stanie MMTS Kwidzyn.

Jeżeli naszym gwardzistom udałoby się ukończyć ligowe zmagania na 3. pozycji, po raz kolejny na stałe zapisaliby się w historii klubu, ale i całego sportu na Opolszczyźnie. Gwardia Opole raz w historii zdobyła medal mistrzostw Polski, był to właśnie brąz w roku 1964, czyli 55 lat temu. 

KPR Gwardia Opole z MMTS-em mierzyła się w tym sezonie dwukrotnie. W pierwszje rundzie wyjazdowy pojedynek opolanie zwyciężyli 27-26, natomiast u siebie także postawili przysłowiową kropkę nad "i", zwyciężając 24-21. 

Skupiając się natomiast na znacznie świeższych wspomnieniach, czyli na tym, co wydarzyło się w półfinałach, to Gwardia wypadła już dużo korzystniej niż MMTS, który był kompletnie bezradny w obu potyczkach z Wisłą Płock (13-25) i (16-28).

W tym samym czasie opolanie napsuli krwi mistrzowi kraju i zarazem jednej z czołowych drużyn w Europie - Vive Kielce. W pierwszym meczu udowodnili, że w sporcie nie ma rzeczy niemozliwych i triumfowali 32-31. W rewanżu górą byli kielczanie (37:28), ale Gwardia także miała momenty świetnej gry. 

 

Czy gwardziści zrobią pierwszy krok do brązowego medalu PGNiG Superligi? Przekonamy się już dziś o 20:15. Rewanżowy pojedynek odbędzie się natomiast już w piątek, w Stegu Arenie Opole, także o 20:15.  

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni