25.11.2018 13:00

NMC Górnik Zabrze
Gwardia Opole

Chłopaki z PGE Akademii toczą zaciętą walkę (raport)

Nasz grupy młodzieżowe skupione w PGE Akademii Gwardii Opole biorą udział w rozgrywkach czterech lig. Najstarsi rywalizują w stawce seniorów z województwa dolnośląskiego, a pozostali walczą o awans do Mistrzostw Polski.

3 liga: KPR Gwardia II Opole - SPR Oleśnica 19-25 (10-13)
Gwardia: Dytko - Dobrowolski 3, Kuriata 4, Kurus 3, Grabarek, Czerniak 3, Piechota, Bendych 2, Kosiorek, Stelnicki 2, Główka 1, Hoppek 1, Sławek.

3 liga: KPR II Gwardia Opole - Piast-Handball Lwówek Śląski 27-29 (14-16)
Gwardia: Dytko - Dobrowolski 4, Kuriata 1, Kurus 2, Grabarek, Czerniak 1, Piechota, Bendych 2, Cichy 1, Stelnicki 1, Główka, Hoppek 7, Sławek 8.

Juniorzy: Olimp Grodków - KPR Gwardia Opole 30-34 (17-17)
Gwardia: Dytko, Kalus - Dobrowolski 4, Kuriata 3, Kurus 1, Czerniak 5, Piechota, Bendych 5, Cichy, Stelnicki 8, Główka, Tracz, Gajda 6, Kosiorek.

Juniorzy młodsi: ASPR Zawadzkie - KPR Gwardia Opole 29-27 (16-15)
Gwardia: Dytko, Fortuna, Drojma - Adamski 2, Cebula, Duda 5, Gołębiowski 2, Hołyński 1, Moch, Muszalski 2, Bidziński, Hordyński 3, Jancy 1, Juszczak 11.

Juniorzy młodsi: KPR Gwardia Opole - OSiR Komprachcice 18-42 (6-17)
Gwardia: Dytko, Fortuna, Drojma - Adamski 2, Cebula 1, Duda 1, Gołębiowski 2, Moch, Muszalski 2, Bidziński, Wandzel 2, Hordyński 4, Jancy, Juszczak 4.

Młodzicy: OSiR Komprachcice - KPR Gwardia Opole 23-31 (10-15)
Gwardia: Pasoń, Wilczek - Adamski 10, Cebula 3, Gołębiowski 10, Grzejszczak 2, Hołyński 5, Janczura, Klus 1, Knapik, Przyszlak, Roesler, Walerus, Wypych, Zych.

Młodzicy: KPR Gwardia Opole - Olimp Grodków 26-34 (14-20)
Gwardia: Pasoń - Adamski 3, Cebula 3, Gołębiowski 10, Grzejszczak 3, Hołyński 3, Klus 1, Poźniak 3, Tilczek, Wypych, Zych.

W bieżącym sezonie nasza najstarsza młodzież z PGE Akademii Gwardii rywalizuje w 3 lidze dolnośląskiej seniorów. W związku z małą liczbą zespołów na Opolszczyźnie, zgłosiliśmy ekipę do seniorów, aby była w rytmie mieczowym i nabierała niezbędnego doświadczenia.

- Już po pierwszych kolejkach mogę potwierdzić, że to była najlepsza decyzja, gdyż każde spotkanie daje nam bardzo wiele i tego nie osiągnęlibyśmy na treningach, czy sporadycznie grając w juniorach. Zawodnicy zderzyli się z bardziej siłowym handballem i choć przegrali na razie dwa mecze, to wypadli dobrze. Wszystko to zaprocentuje w rywalizacji juniorskiej i wierzę, że w rozgrywkach Mistrzostw Polski, które są naszym celem – powiedział trener Wojciech Aksamit.

W debiucie KPR Gwardia II przegrała z SPR Oleśnica 19-25. Decydujący okazał się początek drugiej połowy, kiedy nasi zawodnicy stracili cztery bramki z rzędu i przegrywali 10-17. Start nie udało się już mimo ambitnej walki odrobić. W kolejnym występie zagrali bardzo dobry mecz, ale przegrali po twardej walce 25-27 z MKS Piast-Handball Lwówek Śląski, którego trenerem jest wieloletni zawodnik Gwardii Krzysztof Szymków. Gwardziści w pewnym momencie prowadzili już 25-21, ale w końcówce nieco opadli z sił i stracili skuteczność.

Po dwóch kolejkach „młodzi” z Opola zajmują w tabeli szóste miejsce w stawce ośmiu zespołów. Kolejność: 1. Piast-Handball Lwówek Śląski (6 pkt), SPR Oleśnica (6 pkt), Zagłębie II Lubin (6 pkt), Forza II Wrocław (3 pkt), Chrobry II Głogów (3 pkt), Gwardia II Opole (0 pkt), GOKiS II Kąty Wrocławskie (0 pkt), KS Środa Śląska (0 pkt).

Zespół rywalizujący w 3 lidze dolnośląskiej gra też w wojewódzkich rozgrywkach juniorów o prawo gry w Mistrzostwach Polski. W pierwszym meczu wygrał w Grodkowie 34-30, a przewagę wypracował na początku drugiej połowy, kiedy zdobył trzy bramki z rzędu i odskoczył na 20-17, następnie prowadził 25-21. Choć rywal doszedł na bramkę, to kolejny zryw zapewnił gwardzistom końcowy triumf.

W opolskiej lidze juniorów młodszych podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego mają na koncie dwie porażki. Po zaciętym meczu wygrali w Zawadzkiem, aby następnie nie podjąć walki z faworyzowanym zespołem z Komprachcic. Wreszcie młodzicy na początek pewnie pokonali OSiR w Komprachcicach 31-23, a następnie ulegli Olimpowi Grodków 26-34. W tym drugim meczu decydujące okazało się ostatnie pięć minut pierwszej połowy, kiedy straciliśmy aż sześć bramek z rzędu, zdobywając tylko jedną.