KPR Gwardia Opole
PGE Vive Kielce

Bolesna porażka

W 2. serii PGNiG Superligi przegrywamy na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 31:37.

Bez większego zaskoczenia - parkiet w Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Pogoń" płonął już od premierowego gwizdka sędziego, a pierwsza połowa stała pod znakiem regularnej wymiany ciosów i wyczerpującej walki. Najczęściej (za każdym razem z rzutów karnych) do bramki Gwardzistów trafiał Bartłomiej Tomczak, który w pierwszej połowie, właśnie tuż zza linii 7. metra, aż czterokrotnie pokonywał zarówno Adama Malchera, jak i Mateusza Zembrzyckiego. Taką samą liczbą bramek po naszej stronie po 30. minutach gry mógł się pochwalić Maciek Zarzycki, który systematycznie skutecznie rzucał z dystansu na bramkę gospodarzy. Punkt za punkt, błąd za błąd, przewinienie za przewinienie... Do przerwy remis 15:15.

Druga połowa tego spotkania wyłoniła kilku bohaterów, niestety mimo dobrej postawy naszej drużyny, nie był nim żaden z Gwardzistów. W 44. minucie gospodarze dorobili się już przewagi pięciu trafień. Gola za golem, najczęściej po przechwytach i skutecznych kontrach, w drugiej odsłonie rzucali Aliaksandr Bushkou i Krzysztof Łyżwa. Zgromadzili oni kolejno: 7 i 6 trafień. Wielokrotnie, gdy nasz zespół dochodził do głosu, bardzo dobrze w bramce Górnika spisywał się Jakub Skrzyniarz, a w międyczasie sędziowie podejmowali niezrozumiałe, wybijające zawodników obu drużyn z rytmu decyzje. Mimo przyjemnych momentów, do których trzeba zaliczyć trafienia Mateusza Jankowskiego czy przytomne, efektowne rzuty Przemysława Zadury i Patryka Mauera zza połowy, musieliśmy dziś uznać wyższość rywala. Choć w pewnym momencie, przy stanie 29:27, mogliśmy jeszcze wierzyć w korzystny wynik, zdeterminowany Górnik ostatecznie wyśrubował swoją przewagę do sześciu bramek, pokonując nas 37:31.

Gwardia wystąpiła w składzie: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 3, Scisłowicz 1, Siwak 3, Zarzycki 4, Klimków 2, Małecki, Mokrzki 3, Zieniewicz 3, Jankowski 2, Zadura 1, Mauer 6, Morawski, Działakiewicz 3, Skraburski.

Trener: Rafał Kuptel