Odwiedź nasze profile Włącz radio opole

Następny mecz

21.05.2019 20:15

MMTS Kwidzyn
Gwardia Opole

MMTS Kwidzyn

Gwardia Opole

Azoty w Opolu. Musicie być z nami! Walczymy o wygraną

Dziś (19.02) o godzinie 18.00 rozpoczynamy walkę z Azotami Puławy. Stawką meczu 19 serii PGNiG Superligi jest czwarte miejsce w tabeli. Aktualnie o punkt lepszy jest nasz rywal. 

W PIERWSZEJ RUNDZIE

Azoty Puławy – KPR Gwardia Opole 34-22 (16-12)
Azoty: Bogdanow 1 – Panić 4, Łyżwa, Titow 2, Jaroszewicz 3, Matulić 3, Skrabania 5, Kasprzak 1, Rogulski, Masłowski 3, Prce 2, Kaleb 3, Grzelak, Seroka 2, Podsiadło 5.
Gwardia: Malcher, Skrzypczyk – Mauer 2, Milewski, Mokrzki 3, Łangowski, Jankowski 7, Kawka 2, Klimków 1, Tarcijonas, Zadura 4, Zarzycki 3, Lemaniak, Morawski, Siwak, Zieniewicz.

Historia spotkań z Azotami wskazuje zdecydowanie na naszego rywala, który wygrał 11 z ostatnich 13 wzajemnych meczów. W 2018 roku obie ekipy zmierzyły się ze sobą aż pięć razy i tylko raz wygrała nasza drużyna, która w półfinale Pucharu Polski triumfowała 25-23. W dwumeczu o bramkę lepsi okazali się jednak puławianie. Wygrali także walkę o 3 miejsce w PGNiG Superlidze.

Kolejną wygraną dołożyli do bilansu w pierwszej rundzie bieżących zmagań ligowych, zwyciężając na własnym parkiecie aż 34-22. W 2019 roku nasz zespół zanotował pięć zwycięstw w lidze i Pucharze Polski oraz dwie porażki.

Tymczasem Azoty wygrały w PGNiG Superlidze ze Stalą Mielec oraz po karnych z Energą Wybrzeże Gdańsk. Tę ostatnią ekipę pokonały też w Pucharze Polski. Przegrały z kolei z Chrobrym Głogów i zanotowały dwie porażki w Pucharze EHF, choć ostatnio świetnie wypadły w konfrontacji z THV Kiel.

- Azoty to bardzo dobra drużyna, ale stać nas na walkę z nimi i ją podejmiemy. To jest sport. Z pewnością zespół z Puław będzie chciał się pokazać z lepszej strony niż w ostatnich meczach ligowych, w których z niżej notowanymi ekipami zdobył tylko dwa punkty. My mamy wielką motywację, chcemy się zrehabilitować za nieudany występ w Płocku. Bardzo wierzymy w kibiców. Trybuny zawsze niosą nas do dużych rzeczy, a taka będzie wygrana z Azotami – mówi Mateusz Jankowski.

Gwardziści mają o co walczyć, bo otworzyła się przed nimi szansa na walkę o 4 miejsce po rundzie zasadniczej. Oczywiście nie można zapominać o zespołach, które aktualnie są za nami i o tym, że zostało do rozegrania sporo ważnych spotkań. W walce o rozstawienie kluczowe może być jednak najbliższe spotkanie z Azotami w Opolu. W przypadku naszej wygranej wyprzedzimy Azoty o dwa punkty i będziemy toczyć z nimi korespondencyjny pojedynek. Wiele też wskazuje na, że drużyna z Puław może być naszym rywalem w walce o półfinał PGNiG Superligi.

- Nie ma co kalkulować, skupiać się na analizach, trzeba wyjść na parkiet, zostawić zdrowie, być konsekwentnym i skoncentrowanym. Tego zabrakło nam w Płocku, zmarnowaliśmy zbyt wiele sytuacji. To nie może się powtórzyć. Trzeba wywrzeć na rywalu presję i nie odpuścić choćby na moment – powiedział trener Rafał Kuptel.

Zapraszamy do Stegu Areny. Kasy czynne od 16.30, a pierwszy gwizdek o 18.00. Transmisja ze spotkania w Nsport+. Bądźcie jednak z nami!!!!!!!!

Galeria zdjęć

Sponsorzy strategiczni

Sponsorzy
Partnerzy techniczni
Partnerzy medialni